• WIELKANOCNE ŻYCZENIA

Radosnych Świąt Wielkanocnych

wypełnionych nadzieją, budzącej się do życia wiosny.

Pogody w sercu i radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego,

chwil spędzonych w gronie najbliższych

Dyrektor, Grono Pedagogiczne,

pracownicy oraz uczniowie

Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie.

• ZAJĄCZEK ODWIEDZIŁ PRZEDSZKOLE

Jedną z najmilszych i najprzyjemniejszych dla dzieci tradycji wielkanocnych jest „zajączek”. W tym roku, tuż przed świętami wielkanocnymi nasze przedszkole odwiedził zajączek. W środę 27 marca dzieci z niecierpliwością wypatrywały długo oczekiwanego gościa. Koszyczki z prezentami ukryte były na terenie przedszkolnego placu zabaw. Dzieci z wypiekami na twarzy szukały upominków zostawionych przez zajączka. Radości i uciechy było co nie miara.

• GMINNY KONKURS WIELKANOCNY

Z przyjemnością informujemy, że Gminny Konkurs Wielkanocny organizowany przez naszą szkołę został rozstrzygnięty. Celem konkursu było kultywowanie wielkanocnej tradycji, rozwijanie zainteresowań artystycznych, podtrzymanie zwyczaju własnoręcznego wykonywania ozdób świątecznych, rozwijanie wyobraźni plastycznej oraz popularyzowanie i poszerzanie wiedzy na temat symboliki i znaczenia pisanki w tradycji wielkanocnej.

• KOROWÓD NA POWITANIE WIOSNY

21 marca w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny uczniowie i przedszkolaki z naszej szkoły wyruszyły barwnym korowodem, aby powitać wiosnę. Podczas marszu dzieci niosły kolorowe gaiki, śpiewały wiosenne piosenki, robiły hałas instrumentami dzięki temu nasz korowód nie pozostał niezauważony. Wszyscy przechodnie uśmiechem reagowali na widok tak barwnej i roześmianej gromady dzieci.

• ROCZNICA ZDOBYCIA WRZOSOWA

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie pamiętają o ważnej dla tego miejsca dacie. 12 marca, w imieniu całej społeczności szkolnej, klasa VI wspólnie z wychowawczynią, uczciła Rocznicę Zdobycia Wrzosowa. Pod pomnikiem złożone zostały kwiaty oraz zapalone znicze. Minutą ciszy uczczono pamięć żołnierzy, którzy oddali za swoją Ojczyznę, to co najcenniejsze – „życie”.