• HERBATKA U KRÓLOWEJ

• W ramach Międzynarodowego Projektu z „Kulturą mi do twarzy” została przeprowadzona lekcja na zajęciach z języka angielskiego w klasie V, pt. „Herbatka u Królowej”. Zorganizowano zajęcia o tematyce związanej z etykietą przy stole. Nastąpiła degustacja różnego rodzaju herbat English tea oraz wypieków apple pie. Uczennice klasy V obejrzały prezentację w języku angielskim dotyczącą Królowej Elżbiety II, jej rodziny oraz życia codziennego.

Celem projektu jest promowanie kultury wysokiej, wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej oraz narodowej.

Dodatkową atrakcją lekcji była możliwość zapoznania się z angielskimi czasopismami Click Mary Glasgow. Jest to zaadaptowany magazyn do nauki języka angielskiego W 16-stronicowym magazynie znajdują się komiksy, krótkie teksty, zagadki, quizy, wywiady i wiele innych.

Nauczyciel Emilia Jóźwiak

• UWAGA!!! DZIEŃ PIŻAMY W NASZEJ PLACÓWCE :)

• Kochani, nasza szkoła otrzymała podziękowania za udział w I edycji Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Dzień PiżamyRazem z Samorządem Uczniowskim zapraszamy do ponownego udziału w II edycji Dnia Piżamy!

Pomaganie uskrzydla, a Wy dobrze o tym wiecie. Bądźmy Aniołami Dobra w Piżamach!W tym roku, wszystkie zebrane środki z akcji Dzień Piżamy trafią na budowę magicznego bajkowego Centrum rehabilitacji i fizjoterapii dla onkodzieci oraz dzieci z traumą!

3 marca (piątek) WSZYSCY przychodzimy do szkoły w piżamkach i kapciuszkach. Samorząd będzie zbierał pieniążki, które wpłacimy na konto Fundacji Gdy liczy się czas

WRZUĆ DO PUSZKI PIĄTACZKA (oczywiście możesz więcej) DLA CHOREGO DZIECIACZKA!!! ;)

• BEZPIECZNI PODCZAS FERII ZIMOWYCH!

• Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Mamy nadzieję, że będzie biało, wesoło i radośnie. Przypominamy Wam o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych oraz zamieszczamy kilka ważnych porad i wskazówek.

TWOJE ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO SĄ NAJWAŻNIEJSZE, WIĘC:

1. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych. W czasie zabaw śnieżkami nie wybieraj za cel ludzi, zwierząt, ani żadnych szklanych przedmiotów!
            2. Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!
            3. Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!
            4. Podczas uprawiania sportów zimowych dbaj o bezpieczeństwo własne i innych!
            5. Zawsze informuj rodziców/opiekunów gdzie i z kim będziesz przebywał!
            6. Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!
            7. Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych, opiekunów.
            8. Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku – tam jest bezpiecznie!
            9. Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.
            10. Kulig może być zorganizowany tylko poza obszarem dróg publicznych.
            11. Zaczepianie sanek do pojazdów mechanicznych (samochód, motocykl) jest niebezpieczne!
            12. Ubieramy się stosownie do temperatury panującej na dworze.
            13. W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się!
            14. Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej!
            15. Dbaj o zdrowie i higienę. Pamiętaj o zasadach zdrowego stylu życia i odżywiana oraz zachowaniu podstawowych zasad higieny, które pomogą uchronić cię przed zachorowaniem na grypę i infekcję grypopodobne!
            16. Spędzając ferie w domu pamiętaj o bezpiecznym posługiwaniu się urządzeniami elektrycznymi!
            17. W czasie ferii nie spędzaj zbyt dużo czasu przed telewizorem!
            18. W czasie korzystania z Internetu pamiętaj, że nie każdy nowo poznany kolega ma zawsze dobre zamiary w stosunku do ciebie!
            19. Zbyt długie siedzenie przed komputerem nie jest zdrowe dla twoich oczu!
            20. Jeśli jesteś sam w domu nie otwieraj drzwi obcym!

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

• Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełen wzruszeń, uśmiechów, łez i radości. Właśnie z tej okazji 27 stycznia 2023 roku w naszej szkole mieliśmy wspaniałych gości. Dla kochanych Babć i Dziadków uczniowie klas 0, I, II i III przygotowali program artystyczny: mówili wiersze, śpiewali piosenki, składali życzenia. Wnuczęta obdarowały też dostojnych gości podarunkami i zaprosiły na słodki poczęstunek.