• KOCHANI ÓSMOKLASIŚCI!

• Wielkimi krokami zbliża się niezwykle ważne dla Was wydarzenie – egzamin ósmoklasisty. Ciężko pracowaliście, aby jak najlepiej przygotować się do pierwszego w swoim życiu egzaminu.

Wierzymy, że wspaniale zdacie ten test.

Niech spełnią się Wasze oczekiwania i każdy z Was dostanie się do nowej wymarzonej szkoły, a życiowe plany i zamierzenia niech wszystkie się zrealizują.

Widzimy się o 8.15….wyspani, zrelaksowani i pozytywnie nastawieni 🙂

Trzymamy za Was kciuki…

POWODZENIA 🙂

• NIEZWYKŁA LEKCJA W MUZEUM HISTORII ZIEMI KAMIEŃSKIEJ I WIZYTA W KRĘGIELNI

• W poniedziałek 22 maja uczniowie klasy 6 i 7 mieli przyjemność odwiedzić nasze lokalne muzeum znajdujące się w Kamieniu Pomorskim, po którym oprowadzili ich p. Anna Rogacka oraz p. Tobiasz Gieroń. Zwiedziliśmy miejsce szczególnie ważne dla rozwoju fizyki na świecie, czyli Dwór Ewalda von Kleista, gdzie dowiedzieliśmy się o życiu i odkryciach naukowca, który to w 1745 roku wynalazł butelkę ledejską określaną mianem pierwszego kondensatora. W muzeum uczniowie utrwalili swoją wiedzę z fizyki - brali udział w ciekawych doświadczeniach oraz historii – oglądali eksponaty i wystawy przedstawiające Kamień Pomorski sprzed lat. Kolejnym punktem wycieczki była kręgielnia, gdzie świetnie się bawiliśmy. Współzawodnictwo na torze w rzucaniu ciężkimi kulami okazało się doskonałą zabawą – była to fantastyczna rozrywka i niesamowita frajda. Pogoda sprzyjała, więc na zakończenie dnia udaliśmy się do kawiarni na lody.

• ŻYWA LEKCJA HISTORII

• 18 maja do świetlicy naszej szkoły Grupa Artystyczna „Rekonstrukto” zaprosiła uczniów na spektakl historyczny pt. „Życie i kultura w średniowieczu”. Artyści zaprezentowali obyczaje i kulturę odległej epoki. Zademonstrowali także ówczesny ekwipunek i uzbrojenie rycerskie. Uczniowie przenieśli się w odległe średniowieczne czasy. Stali się świadkami pojedynku rycerskiego. Poznali również dużą kolekcję broni, którą mogli dotknąć, ocenić ciężar, wygląd i zastosowanie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dyby – dawne narzędzie tortur, służące do wymierzania kary. Ta żywa lekcja historii bardzo zainteresowała wszystkich uczniów i na długo pozostanie w ich pamięci.