• WIELKANOCNE ŻYCZENIA

• Radosnych Świąt Wielkanocnych

wypełnionych nadzieją, budzącej się do życia wiosny.

Pogody w sercu i radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego,

chwil spędzonych w gronie najbliższych

Dyrektor, Grono Pedagogiczne,

pracownicy oraz uczniowie

Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie.

• ZAJĄCZEK ODWIEDZIŁ PRZEDSZKOLE

• Jedną z najmilszych i najprzyjemniejszych dla dzieci tradycji wielkanocnych jest „zajączek”. W tym roku, tuż przed świętami wielkanocnymi nasze przedszkole odwiedził zajączek. W środę 27 marca dzieci z niecierpliwością wypatrywały długo oczekiwanego gościa. Koszyczki z prezentami  ukryte były na terenie przedszkolnego placu zabaw. Dzieci z wypiekami na twarzy szukały upominków zostawionych przez zajączka. Radości i uciechy było co nie miara.

Zajączku , dziękujemy za prezenty!

• GMINNY KONKURS WIELKANOCNY

• Z przyjemnością informujemy, że Gminny Konkurs Wielkanocny organizowany przez naszą szkołę został rozstrzygnięty. Celem konkursu było kultywowanie wielkanocnej tradycji, rozwijanie zainteresowań artystycznych, podtrzymanie zwyczaju własnoręcznego wykonywania ozdób świątecznych, rozwijanie wyobraźni plastycznej oraz popularyzowanie i poszerzanie wiedzy na temat symboliki i znaczenia pisanki w tradycji wielkanocnej.

Konkurs rozstrzygany był w czterech kategoriach wiekowych:

Kategoria I – przedszkole + zerówka,

Kategoria II – klasy I – III,

Kategoria III – klasy IV – VIII.

Kategoria IV – dzieci i młodzież (do 21 lat) z ośrodków OREW oraz warsztatów terapii zajęciowej.

Uczniowie wykonali techniką dowolną pisankę współczesną i tradycyjną. Wszystkie zgłoszone prace spełniały warunki konkursu, były estetycznie wykonane i pomysłowe. Komisja po burzliwych naradach, biorąc pod uwagę technikę wykonania, włożony wysiłek oraz oryginalność wyłoniła następujących zwycięzców:

Kategoria I (przedszkole i zerówka)

I miejsce: Jan Wysocki „0” Wrzosowo oraz Antoni Ziemniewicz przedszkole nr 2 Kamień Pom.

II miejsce Natalia Ciszczyk przedszkole nr 1 Kamień Pom. oraz Adela Kapczyńska przedszkole nr 2 Kamień Pom.

III miejsce Piotr Szabucki „0” Wrzosowo

Kategoria II

I miejsce Julia Gładysz kl. 1 SP. Wrzosowo

II miejsce Hania Janik kl. 3 SP. 2 Kamień Pomorski

III miejsce Martyna Górczyńska kl. 2 SP. Jarszewo

Kategoria III

I miejsce Franciszek Wilczyński kl. 4 SP. Wrzosowo

I miejsce Bohdana Rymaruk kl. 4 SP. Wrzosowo

Kategoria IV

I miejsce Nikodem Dąbrowski „0” OREW Kamień Pomorski

II miejsce Sebastian Popik kl. 4 OREW Kamień Pomorski

III miejsce Zofia Olejnik przedszkole OREW Kamień Pomorski

Wszystkie prace, które do nas trafiły zostały wyróżnione i nagrodzone dyplomem i drobnym upominkiem, po to aby docenić włożoną pracę i chęć brania udziału w konkursach plastycznych.

Zdjęcia w galerii:

• KOROWÓD NA POWITANIE WIOSNY

• 21 marca  w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny uczniowie i przedszkolaki z naszej szkoły wyruszyły barwnym korowodem, aby powitać wiosnę. Podczas marszu dzieci niosły kolorowe gaiki, śpiewały wiosenne piosenki, robiły hałas instrumentami dzięki temu nasz korowód nie pozostał niezauważony. Wszyscy przechodnie uśmiechem reagowali na widok tak barwnej  i roześmianej gromady dzieci.

Po powrocie do szkoły czekały na nas kiełbaski z grilla. Wiosna okazała się dla nas łaskawa i pozwoliła nam się posilić, a gdy już wszyscy mieli pełne brzuszki spadł deszcz. Teraz pozostało nam już tylko czekać, aż wiosna zagości u nas na dobre i całą przyrodę obudzi do życia z długiego zimowego snu.

• ROCZNICA ZDOBYCIA WRZOSOWA

• Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie pamiętają o ważnej dla tego miejsca dacie. 12 marca, w imieniu całej społeczności szkolnej, klasa VI wspólnie z wychowawczynią, uczciła Rocznicę Zdobycia Wrzosowa. Pod pomnikiem złożone zostały kwiaty oraz zapalone znicze. Minutą ciszy uczczono pamięć żołnierzy, którzy oddali za swoją Ojczyznę, to co najcenniejsze – „życie”.

• PROJEKT EDUKACYJNY "JAK ODCZYTYWAĆ EMOCJE?"

• Projekt realizowany w klasie IV ma za zadanie pomóc dzieciom kształtować kompetencje społeczne, bowiem nawiązywanie relacji, empatia, świadomość własnych emocji, czy dobra współpraca z innymi, to kluczowe umiejętności w życiu każdego człowieka. Podczas zajęć uczniowie będą pracować zespołowo, poszukiwać kreatywnych rozwiązań, a także rozpoznawać co czują inni. Poprzez zabawę i doświadczenia uczniowie spróbują wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce.

• ODWIEDZINY BAŁTYCKIEJ MANUFAKTURY SŁODKOŚCI

• 7 marca naszą szkołę odwiedziła Bałtycka manufaktura słodkości. Nasi uczniowie poznali tajniki tworzenia bajowych słodkości. Cały proces powstawania lizaków odbywał się na ich oczach. Każdy miał okazję zrobić swojego lizaka, według własnego pomysłu. To były "słodkie i kolorowe" warsztaty !!!

• DZIEŃ KOBIET - ŻYCZENIA

• Z okazji Dnia Kobiet

wszystkim Paniom - małym i dużym -

składamy najserdeczniejsze życzenia

zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń

oraz samych pięknych chwil wypełnionych radością.

Życzymy również, aby każdy kolejny dzień przynosił same pomyślności,

by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze

i byście zawsze cały czas czuły się doceniane.

Mężczyźni (mali i duzi) ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej

we Wrzosowie