• WYCIECZKA DO POZNANIA

• W dniach 20-22 września uczniowie 4, 5, 7 oraz 8 klasy wybrali się na trzydniową wycieczkę do Poznania. Czas ten wypełniony był licznymi atrakcjami oraz intensywnym zwiedzaniem i eksplorowaniem nieznanego miasta. Była to też dobra okazja do nauki samodzielności i integracji międzyklasowej. Nasi uczniowie odwiedzili Muzeum Rogalowe, gdzie uczestniczyli w pokazie o tajemnicach i wypieku Rogali Świętomarcińskich wraz z elementami gwary i historii Poznania. Zwiedzili też Stare i Nowe Zoo, gdzie mogli podziwiać różne gatunki zwierząt. Podczas wycieczki mieli też okazję poznać niespotykane dotąd rośliny tropikalne znajdujące się w poznańskiej Palmiarni. Tajemnice produkcji słodkości nasza młodzież odkryła podczas wizyty w Muzeum Czekolady, gdzie oprócz warsztatów nastąpiła degustacja samodzielnie stworzonych słodkich tabliczek. Równo o 12 w południe uczniowie odwiedzili Stary Rynek, aby podziwiać dwa słynne trykające się koziołki pojawiające się na ratuszowej wieży. Czas minął szybko, a po powrocie zostały miłe wspomnienia, nowe przyjaźnie, dużo zdobytej wiedzy oraz pamiątkowe zdjęcia.

• OPERACJA SZKOŁA

• Klasy I, II i III w bieżącym roku szkolnym 2023/24 biorą udział w programie edukacyjnym: Operacja Szkoła, którego celem jest wszechstronny rozwój osobowy ucznia przez pogłębianie wiedzy oraz zaspokajanie i rozbudzanie jego naturalnej ciekawości poznawczej.

Zadania do wykonania:

1. Operacja: Ostatni Dinozaur.
            2. Operacja: Księga Czarodzieja.
            3. Operacja: Złoto.
            4. Operacja: Tajemnica zamku.
            5. Operacja: Burzowa chmura.
            6. Operacja: Wyspa.
            7. Operacja: Wyspa
            8. Operacja: Wrak
            9. Operacja: Niezłe ziółko
            10. Operacja: Królowa dżungli.

Koordynatorami projektu są wychowawcy klas: Joanna Aftewicz, Katarzyna Sługocka oraz Aleksandra Kobek.

• AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

• W roku szkolnym 2023/2024 klasa I z inicjatywy wychowawcy Joanny Aftewicz bierze udział w programie edukacyjnym Akademia Bezpiecznego Puchatka. Jest to ogólnopolski program edukacyjny obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole i w Internecie. Po przeprowadzonych zajęciach uczniowie zweryfikują swoją wiedzę rozwiązując Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa.

Powodzenia!

• TALENCIAKI 2

• Nasza Szkoła bierze udział w Akcji SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW. Polega ona na zebraniu największej ilości TALENCIAKÓW. Jak tego dokonać? Wystarczy zrobić zakupy w sklepie LIDL za 50 złotych zawierające minimum jeden owoc lub warzywo. Zachęcamy do włączenia się w akcję nauczycieli, rodziców, uczniów, przyjaciół i znajomych. Razem możemy zebrać dużą ilość TALENCIAKÓW i wygrać atrakcyjne nagrody dla naszej szkoły. TALENCIAKI w formie papierowej prosimy wrzucać do pudełka w holu szkoły, przekazywać pani Karinie. Talenciaki można rownież samodzielnie zeskanować wybierając naszą placówkę. Zachęcamy do wspólnej zabawy! Pomóż nam zbierać TALENCIAKI!

• DOBRZE ZNOWU WAS WIDZIEĆ :)

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie!!!

Zanim zadzwoni pierwszy w tym roku szkolnym dzwonek, przeczytajcie, proszę 🙂.

To od Was zależy, jak będzie wyglądało codzienne życie za kilka lat, jak ludzie będą się wzajemnie traktować. Wy tworzycie przyszłość. Ona zaczyna się w Waszych domach, szkole, ale przede wszystkim, w Waszych sercach i tym, jak traktujecie drugiego człowieka. Nic nie będzie straszne, jeśli będziecie i będziemy się wspierać i sobie pomagać.

4 września to idealny moment, by zacząć na nowo. Niech będzie to rok, w którym jesteśmy razem. W którym nikt nie czuje się odrzucony, osamotniony, odtrącony, wyśmiany, wykluczony, gorszy, inny… Nieważne, jak wygląda, jak jest ubrany, jaki ma plecak, buty, jakiej słucha muzyki, kim jest. Reagujcie, gdy widzicie czyjś smutek. Reagujcie, gdy widzicie czyjś strach, łzy. Reagujcie, gdy widzicie czyjeś zagubienie. Gdy komuś sprawiana jest przykrość. Są rzeczy, na które nie mamy wpływu, ale na to jak traktujecie koleżanki i kolegów, owszem. To Wy decydujecie, jakie słowa do nich kierujecie. Jak ich określacie. Za każdym razem - to Wasz wybór. To w Was jest siła, która jest większa niż wszelkie trudności, które może postawić los w tym roku. Ratowanie świata zaczyna się od pomocy jednemu człowiekowi. To w Was, jest nasza (moja i Waszych rodziców) nadzieja.

Ja wiem, że jesteście najlepszym na świecie Pokoleniem. Najlepszymi na świecie dziećmi i młodzieżą.

Niech to będzie rok, który pokaże wszystko to, co w Was jest najpiękniejsze ❤️