• POWITANIE WIOSNY

• 21 marca uczniowie wraz z nauczycielami powitali wiosnę. Przed szkołą zebrał się kolorowy pochód z transparentami i symbolami wiosennymi, który wyruszył na wieś, aby szukać oznak wiosny. Rozbrzmiewały okrzyki „Witaj Wiosno!”, „Zimo precz!”. Uczestnicy pochodu czuli zapach wiosny, który unosił się w ciepłym powietrzu. Obserwowali budzącą się do życia przyrodę. Zauważyli pierwsze wiosenne kwiaty, pąki na drzewach, słyszeli śpiew ptaków. Kolejnym „ważnym” punktem powitania wiosny było ognisko, które następnego dnia zorganizował ksiądz Zbigniew w Dziwnówku.  Mamy nadzieję, że upragniona wiosna zostanie z nami na długo.

• LAUREACI OLIMPIADY WIEDZY ARCHIMEDES-LINGUA.PLUS z języka angielskiego

• Miłosz Leśniak oraz Iwo Sadowski laureatami OLIMPIADY WIEDZY ARCHIMEDES-LINGUA.PLUS z języka angielskiego

W pierwszym półroczu zorganizowano w naszej szkole dwa konkursy  z języka angielskiego: Multitest oraz Olimpiadę Wiedzy Archimedes-Lingua.Plus. W obydwu konkursach mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie i wielu skorzystało z tej okazji, bo wiedzą, że są one świetną formą pogłębiania wiedzy oraz rozwijania zainteresowań i uzdolnień. Miło nam poinformować, że dwóch uczniów z naszej szkoły zdobyło tytuł laureata: Miłosz Leśniak z klasy IV został laureatem I stopnia, a Iwo Sadowski z klasy VII – laureatem III stopnia. Naszym zwycięzcom, jak również wszystkim biorącym udział w konkursach serdecznie gratulujemy!

Nauczycielki języka angielskiego: Emilia Jóźwiak oraz Julita Kapłon

• 21 MARCA - DZIEŃ SKARPETEK NIE DO PARY

• SKARPETY KOLOROWE

(Dorota Kluska)

Skarpety nie do pary

dziś wszyscy zakładają.

Skarpety kolorowe

niech nam przypominają:

Jesteśmy wyjątkowi

i różnic mnóstwo mamy

lecz wszyscy uśmiechnięci

dzień każdy zaczynamy.

Jesteśmy wyjątkowi

i to jest piękna sprawa!

I każdy, bez wyjątku

ma takie same prawa!

Kombinacja liczb 21 i 3 - nie jest przypadkowa. Trisomia 21 to obecność dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów, dlatego 21 marca (21.03) został symbolicznie wyznaczony jako święto, szyld i hasło, które co roku zwraca uwagę na zespół Downa.

Co wspólnego z zespołem Downa ma Dzień Kolorowych Skarpetek?

Kolorowe, różniące się w parze skarpetki:

• mają pokazywać, że dzieci i osoby dorosłe z zespołem Downa zmagają się z odmiennością w stosunku do reszty społeczeństwa;
            • są też symbolem solidaryzowania się z osobami z zespołem Downa, są wyrazem tolerancji;
            • pokazują, że mimo różnic - są radosnymi i pełnymi życia ludźmi.

Na lekcjach wychowawczych w każdej klasie, uczniowie nie tylko dowiedzieli się więcej o Trisomii 21, ale wykonali również papierowe, kolorowe skarpetki, z których zrobiono girlandę i udekorowano hol szkolny. W ten sposób chcieliśmy pokazać solidarność z osobami z zespołem DownaSpołeczność SP im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie życzy wszystkim osobom, obchodzącym w tym dniu swoje święto wiele radości i wspaniałych przyjaciół wokół siebie.

• KLASY 6 i 7 W KINIE

• W poniedziałek 13 marca uczniowie klas 6 i 7 nie podążyli rankiem w kierunku szkoły, lecz zgromadzili się na dworcu kolejowym, aby rozpocząć podróż do Szczecina. Celem wycieczki było Centrum Handlowe Galaxy, gdzie w Multikinie obejrzeli film pt. „Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka”. Produkcja okazała się nie tylko pełną wrażeń i przygód zabawną opowieścią o ulubionych galijskich bohaterach, lecz również historią o przyjaźni, miłości, relacjach międzyludzkich, pomaganiu w potrzebie i doświadczaniu świata. Wspólny wyjazd okazał się świetną okazją do integracji i wzmocnienia więzi koleżeńskiej, a uczniowie kolejny raz nie zawiedli i pokazali, jak taktownie i kulturalnie potrafią zachować się w miejscach publicznych i pociągu.

• KLASY 0 - IV W KINIE

• We wtorek 14 marca nasi uczniowie wraz z wychowawcami wybrali się do kina w Międzyzdrojach. Mieliśmy okazję obejrzeć premierową bajkę pt."Wróżka Zębuszka". Na licznych skwerach mogliśmy zaobserwować pierwsze oznaki wiosny. Tą wycieczką otwieramy nasze wiosenne wyprawy.

• ANIOŁY DOBRA W PIŻAMACH

•

Tak, tak Kochani! Cała nasza społeczność szkolna to Anioły Dobra. Piątek 3 marca był Dniem Piżamy nie dlatego, że jesteśmy leniuszkami i nie chciało nam się ubierać, a z okazji udziału w II edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację Gdy Liczy się Czas.

W tym roku, wszystkie zebrane środki z akcji Dzień Piżamy trafią na budowę magicznego bajkowego Centrum rehabilitacji i fizjoterapii dla onkodzieci oraz dzieci z traumą!

W naszej szkole udało na się zebrać 587,26 zł