Uczniowie klas 1-3 biorą udział w ogólnopolskim projekcie "Eko-triki ". Oto pierwsze zadania, które zrealizowaliśmy:"Las w słoiku ", "Eko-kreacje".
Aktualności
EKO - TRIKI
ŚWIATOWY DZIEŃ ORIGAMI 2021 W NASZEJ SZKOLE
Święto miłośników składania papieru — Światowe Dni Origami, które trwają od rocznicy urodzin Lillian Oppenheimer 24 października (założycielki pierwszej grupy Origami w Stanach Zjednoczonych i współzałożycielki analogicznej grupy w Wielkiej Brytanii) do Dnia Origami obchodzonego w Japonii 11 listopada uczciliśmy w naszej szkole w dniu 27 października br. Najlepszym sposobem obchodzenia takiego święta jest oczywiście własnoręczne składanie papieru.
Spróbowaliśmy swoich sił w składaniu kopert – różnych rozmiarów (oj te mini wymagały precyzji i cierpliwości), zakładek do książek oraz wyplatanych sześcianów. Przy okazji powtórzyliśmy wiadomości o własnościach figur geometrycznych. Sztuka orgiami rozwija bowiem wyobraźnię geometryczną i wiedzę z geometrii przestrzennej, wymaga sprawności manualnej i koncentracji; jest atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu.
W Japonii origami pojawiło się już w VII w. To mnisi nauczyli umiejętności produkcji papieru, a w dalszej kolejności zaszczepili u Japończyków zamiłowanie do jego składania.
Początkowo papier był bardzo drogi. Używano go przede wszystkim do celów związanych z ceremoniami religijnymi w tym z kultem pogrzebowym. W późniejszych wiekach zaczęto przyozdabiać origami również domy. W XVIII wieku ozdoby z papieru pełniły funkcje użytkowe. Pojawiały się m.in. żurawie, żaby, karpie, cykady o znaczeniu symbolicznym, jak również lalki i postacie ze sztuk teatralnych.
Tradycja składania papieru była przekazywana drogą ustną z pokolenia na pokolenie. Najstarsze dokumenty zapisane o origami pochodzą z przełomu XVII/XVIII w. W 1797 r. w Japonii powstał pierwszy podręcznik origami, w którym pokazano 49 sposobów składania żurawia, japońskiego. W Europie origami pojawiło się najpierw w Hiszpanii. Później bardzo szybko rozprzestrzeniło się również na inne kraje. Polskie Centrum Origami znajduje się w Poznaniu.
Tradycyjne orgiami polega na tworzeniu figur z kwadratowego arkuszu papieru poprzez zaginanie, bez użycia kleju i nożyczek. Obecnie istnieje wiele odmian Origami, między innymi Origami modułowe, które umożliwia wykonanie przestrzennych figur z wielu, połączonych ze sobą, małych elementów z Origami.
Ten rodzaj sztuki został tak popularny w Japonii, że jest obowiązkowym przedmiotem w szkole. Podobno nawet, aby dostać się na jakąkolwiek japońską uczelnię artystyczną, należy wykazać się znajomością Origami. Japończycy, uważają, że Origami pomaga w nauce matematyki, geometrii. Ćwiczy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności. Najbardziej rozpowszechnioną formą z papieru w Japonii jest żuraw, który symbolizuje szczęście i życie. Pierwszy podręcznik Origami przedstawiał aż 49 sposobów wykonania żurawia. Japończycy również stworzyli największego na świecie żurawia, mającego 81,94 m rozpiętości skrzydeł. Zaś najmniejszego wykonał pan Naito Akira, tworząc żurawia z arkuszu papieru o wymiarach 0,1mm x 0,1 mm.
#SzkołaPamięta
- 2
Klasa IV pamięta o tych którzy odeszli. 29 października razem z wychowawczynią Kariną Kankowską wzięła udział w akcji #SzkołaPamięta. Szkoła pamięta to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
W czasie zajęć z wychowawcą dziewczynki odwiedziły lokalne miejsca pamięci, poznały związaną z nimi historię oraz postawiły kwiaty i zapaliły znicze.
"RODZINKA RZĄDZI" ;)
26 października klasy IV - VIII pojechały do Kina Eva w Międzyzdrojach na film animowany pt. "Rodzinka rządzi". Jest to kontynuacja nominowanej do Oscara® przebojowej, animowanej komedii Dzieciak rządzi ze studia DreamWorks Animation. Twórcy DreamWorks przypominają, że... rodzina to jest siła! Co prawda bracia Tim i Ted Templeton zdążyli już dorosnąć i w międzyczasie oddalić się od siebie, jednak nowe pokolenie dzieciaków też ma coś do powiedzenia. 7-letnia Tabitha nie zamierza ukrywać, że ubóstwia swojego swoja Teda, z kolei mała Tina ujawnia, że jest – ta-da! – tajną agentką BabyCorp z misją odkrycia mrocznych sekretów tajemniczego założyciela szkoły Tabithy. To dzięki niej bracia Templeton zjednoczą się w nieoczekiwany sposób i odkryją, co tak naprawdę ma znaczenie.
Film bardzo wszystkim się podobał. Po seansie, wszyscy z uśmiechami na twarzy poszliśmy się posilić. Pogoda tego dnia bardzo nas rozpieszczała, wyszło słońce i zrobiło się bardzo ciepło. Każda klasa razem z wychowawcą postanowiła spędzić czas wolny na swój sposób. Klasa VII i VIII spacerowały po Międzyzdrojach, klasa V i VI spędziły czas na nowym, świetnym placu zabaw, klasa IV spędziła ten czas na plaży. Do szkoły wszyscy wrócili zmęczeni, ale w wyśmienitych humorach.
ŚLUBOWANIE KLASY I
Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość ta miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. 29 października, uczniowie klasy pierwszej, ubrani w stroje galowe, niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak uczniowie zaprezentowali przygotowany przez siebie program artystyczny. Pochwalili się swoimi talentami: recytowali wiersze, tańczyli, grali na instrumentach i śpiewali piosenki. Wykazali się wiedzą, jaką już zdobyli w szkole. Następnie uczniowie złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Ślubowali sumiennie wywiązywać się z uczniowskich obowiązków i przynosić szkole dumę. Po ślubowaniu pani dyrektor Aneta Sikora dokonała aktu pasowania. Na zakończenie uroczystości życzenia i prezenty przekazali przybyli goście: Pani dyrektor Aneta Sikora, sołtys Roman Ebertowski, przewodnicząca Rady Rodziców Monika Hałabaty, oraz rodzice.
MIASTO NAUKI - LOGICO
W czwartek 28 października naszą szkołę odwiedziło Miasto Nauki-Logico. Uczniowie klas 0-8 mieli okazję uczestniczyć w wielu eksperymentach. Oglądaliśmy wybuchowe eksperymenty z wykorzystaniem ciekłego azotu. Byliśmy świadkami procesu zamarzania owoców zanurzonych w azocie. Przygotowano mieszankę płynu do naczyń, gorącej wody i ciekłego azotu, dzięki czemu powstała tzw. „kupa dinozaura”. Efektem eksperymentu była duża piana, kształtem przypomnijaca wulkan. Na koniec zajęć uczniowie mogli zjeść chrupki kukurydziane, wcześniej zanurzone w azocie, efektem czego byla para wydobywająca się z nosa. Zajęcia nagrodzono gromkimi brawami. Naukowcy zaprosili nas na kolejne zajęcia, ale już w swoim laboratorium w Szczecinie.
KIERMASZ KSIĄŻKI
Klasa 3 wzięła udział w konkursie czytelniczym „Zamiast pączka lepsza książka”.
Zadaniem konkursowym było zorganizowanie i stworzenie własnej reklamy kiermaszu książek z Księgarnią Tuliszków. Do wygrania są vouchery na zakup książek. Udział w tym konkursie przyniósł nam wiele radości. Uczniowie podeszli do tego zadania bardzo profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem polecali zakup książek, ponieważ warto czytać. Książka to najlepszy przyjaciel, nauczyciel i animator czasu wolnego, a korzyści płynące z czytania książek są nieocenione i niedoceniane. Poza wszystkim KSIĄŻKI NIE TUCZĄ, chociaż są najlepszym pożywieniem dla głodnego wiedzy i doświadczeń umysłu.
EMOCJONUJĄCA MATEMATYKA
Matematyka, rachunki, emocje…
W Szkole Podstawowej we Wrzosowie – matematyka nie (jak powszechnie) kojarzy się negatywne. U nas - mega pozytywnie, pełna radości i energii. A to wszystko za sprawą Kahoot.
Kahoot! to narzędzie do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych live-quizów. Za pomocą urządzeń mobilnych (telefony, tablety szkolne z programu OSE) uczestnicy odpowiadają na pytania.
Każdy z uczestników, po każdym pytaniu, dostaje informację na którym jest miejscu, a na ekranie podsumowującym widoczny jest zmieniający się ranking. Najlepiej gra się w kilka osób i… wymyśla pseudonimy:)Aplikacja sprawdza nasze umiejętności matematyczne oraz…refleks i opanowanie w grze.
Super zabawa, nie chcemy kończyć; zadania niby takie, jak w podręczniku, a „liczą się” szybciej.
MISTRZOSTWA POWIATU KAMIEŃSKIEGO W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM
W środę 13 października 2021r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Rewelacyjnie spisały się dziewczynki reprezentujące Szkołę Podstawową we Wrzosowie, które zajęły III miejsce w swojej kategorii. Nasze uczennice przegrały tylko z zawodniczkami posiadającymi licencje i trenującymi w profesjonalnych klubach. Jeszcze lepiej spisali się chłopcy, którzy zwyciężyli w swojej kategorii, nie dając szans innym drużynom. Zajęcie I miejsca zapewniło im awans do etapu regionalnego.
Uczniowie reprezentujący naszą szkołę w turnieju to:
Milena Chopcian kl. VII
Sara Sobczak kl. VII
Alan Klamborowski kl. VIII
Wiktor Kołodziej kl. VIII
GRATULUJEMY !!!!!!! :)
AKCJA SZKOŁO POMÓŻ I TY
Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w działalność dobroczynną na rzecz potrzebujących.
W październiku Samorząd Uczniowski naszej szkoły wziął udział w akcji charytatywnej "Szkoło pomóż i Ty". Jest to akcja organizowana już od kilkunastu lat przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty".
W tym roku sprzedaż cegiełek miała na celu zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla 10-letniego Kacpra Pawłowskiego. Chłopiec, kiedy skończył roczek zdiagnozowano u niego dziecięce porażenie mózgowe. Aby Kacper mógł rozwijać się niezbędny jest specjalistyczny sprzęt, który pomoże mu w komunikacji, nauce pisania, czytania i mówienia. Jego koszt to około 10 tysięcy złotych.
Wśród uczniów, nauczycieli i ptracowników naszej szkoły rozprowadzane były cegiełki w cenie 2 złotych. Każdy mógł zakupić dowolną ilość.
Wspólnie udało się uzbierać 170 złotych.
Za każdą zakupioną cegiełkę i tym samym okazane serce serdecznie dziękujemy!!!
INNOWACJA Z JĘZYKA POLSKIEGO
W roku szkolnym 2021/2022 w naszej szkole została wprowadzona innowacja z języka polskiego pt.: „LEKTUROWY NIEZBĘDNIK UCZNIA, CZYLI LEKTUROWNIK”, która skierowana jest do uczniów klas VII - VIII, a jej autorką jest p. Arletta Sobczak. Do tego nowatorskiego rozwiązania przyłączyła się także p. Julita Kapłon. Innowacja ma na celu szerzenie idei rozwoju czytelnictwa oraz świadomego korzystania z tekstów literackich. Ma ona zachęcać i motywować uczniów do wnikliwego czytania lektur obowiązkowych i uzupełniających oraz wyszukiwania w nich potrzebnych informacji. Dzięki temu uczeń zda sobie sprawę, że literatura nie jest zamkniętą dziedziną, ale oddziałuje w wielu aspektach i w różny sposób na otaczającą go rzeczywistość. Korzyścią płynącą z ww. innowacji będzie także ujęcie wszystkich lektur w jednym „miejscu”, dzięki czemu uczniowie z łatwością będą mogli sięgnąć do zeszytu zwanego „Lekturownikem” w ramach powtórek przed sprawdzianem ósmoklasisty
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE
"Nauczyciel widzi więcej niż twarze dzieci, stara się zobaczyć ich dusze".
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.
13 października 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie odbyła się krótka akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, oraz uczniowie.
W części artystycznej uczniowie odziału przedszkolnego, klas 1-3 oraz 4 i 6 śpiewem i wierszami wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.
W części oficjalnej glos zabrała Pani Dyrektor Aneta Sikora, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.
Przedstawicielki Rady Rodziców wręczyły na ręce Pani Dyrektor kwiaty oraz przygotowały słodki poczęstunek.
Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki. Uroczystość wywołała uśmiech na twarzach zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Naładowani pozytywną energią wrociliśmy na lekcje.
Wykształcenie to dar najcenniejszy, którego nic i nikt nie jest w stanie nas pozbawić… W podziękowaniu za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi, my Uczniowie pragniemy, aby nie zabrakło Wam Nauczycielom zapału do kształtowania naszego pokolenia, abyście uczyli nas pokonywania trudności i kierowania się w życiu tylko dobrem. Potrzebne nam są wzorce, i Wy, Drodzy Nauczyciele, nimi jesteście.
W imieniu Samorządu Uczniowskiego życzymy wytrwałości, sukcesów zawodowych, jak również uśmiechu każdego dnia!!!
PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
W dniu 7 października odbyło się w naszej szkole pasowanie uczniów klas 1, 2 i 3 na czytelnika biblioteki.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie doskonale. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki i sposobem wypożyczania książek. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczycie przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie każde z dzieci wypożyczyło książkę do domu. Ponadto każdy uczeń otrzymał słownik ortograficzny. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się wszystkim uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.Drodzy Rodzice,
Korzystając z okazji pragniemy podkreślić, jak bardzo ważną rzeczą jest czytanie dzieciom minimum 20 minut dziennie bajek i innych utworów literackich przez rodziców i najbliższych. Czytanie na głos stymuluje pamięć, nawiązywana jest bezpośrednia relacja co w dużym stopniu przyczynia się do wszechstronnego rozwoju dziecka. Obcowanie ze słowem pisanym pobudza wyobraźnię, uczy kreatywności, ortografii, empatii, wrażliwości na innych, jest cudowną receptą na nudę, wprowadza w całkiem nowy świat. Codzienne czytanie dziecku zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych.
„SZLAKIEM PARKÓW NARODOWYCH”
KLASA 3 WRAZ Z PANIAMI SERDECZNIE ZAPRASZA WSZYSTKICH UCZNIÓW DO UDZIAŁU W PROJEKCIE POD TYTUŁEM „SZLAKIEM PARKÓW NARODOWYCH”
Celem projektu jest zapoznanie uczniów z formami ochrony przyrody w Polsce. Uwrażliwienie na piękno ziemi ojczystej oraz potrzebę ochrony środowiska naturalnego. Kształtowanie wśród dzieci postawy przyjaznej przyrodzie, uwrażliwienie na problemy ginących gatunków, a w szczególności zwrócenie uwagi na niszczącą działalność człowieka. Dostrzeganie zagrożeń wynikających z nadmiernej eksploatacji środowiska. Uwrażliwienie na problematykę zagrożeń środowiska i propagowanie jego ochrony.
Adresatami programu są uczniowie klas I-VIII Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie.
Czas trwania i realizacja projektu: Projekt rozpoczął się w październiku 2021r., a zakończy w czerwcu 2022r. Składać się będzie z 9 modułów. Każdy moduł trwać będzie 1 miesiąc. W 8 modułach organizatorzy projektu przygotowują ciekawą wystawę prezentującą losowo wybrany Park Narodowy. Znajdować się ona będzie na głównym holu szkoły, aby była dostępna dla każdego ucznia. Na zakończenie projektu w 9 module odbędzie się konkurs, zorganizowany dla całej szkoły. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie gry planszowej na temat wybranego z pośród prezentowanych Parku Narodowego. Do konkursu uczniowie podchodzą indywidualnie, pomoc rodziny w wykonaniu zadania jest akceptowana. Ogłoszenie wyników odbędzie się pod koniec czerwca, podczas zorganizowanego dnia, poświęconego grom planszowym. Udział w projekcie jest dobrowolny.
XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE
4 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji edukacyjnej było propagowanie zabawowej formy nauczania i uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. W połowie września uczniowie zostali poproszeni o przypomnienie sobie tabliczki mnożenia w domu, aby „tabliczkowe” zaległości po wakacjach mogły zniknąć, na wypadek, gdyby u kogoś wystąpiły.
W dniu akcji wszyscy chętnie się do niej przyłączyli – każdy chciał wziąć udział w różnych aktywnościach, konkurencjach i wyzwaniach.
W zespołach klasowych sprawdzaliśmy się przez:
- grę „Ja mam.., kto ma…”;
- grę „Bójka na mnożenie”;
- domino matematyczne;
- układanie kubeczkowych wież, wg poziomów - to było szaleństwo ;)
- wykreślankę iloczynową;
- grę planszową „Tabliczka mnożenia w grze” – (oj trudno było dotrzeć pionkiem do mety).
Wszyscy uczniowie stwierdzili, że WMT Day to świetna inicjatywa szerząca znajomość tabliczki mnożenia, a przede wszystkim fantastyczna zabawa.
POMAGANIE USKRZYDLA #dzień w piżamie
Przez cały wrzesień wychowawcy klas przeprowadzali zajęcia prozdrowotne. Niektórzy korzystali ze scenariuszy udostępnionych nam przez fundację "Gdy liczy się czas", natomiast wychowawcy klas I-III oraz oddziału przedszkolnego dostosowali zajęcia do wieku i potrzeb swoich wychowanków.
Zwieńczeniem tej akcji był Dzień piżamy, który w naszej szkole był 1 października. Tego dnia wszyscy uczniowie, pracownicy szkoły oraz pani dyrektor cały dzień spędziliśmy w piżamach. Dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego przeprowadziły również zbiórkę pieniędzy. Jesteśmy z siebie bardzo dumni ponieważ mimo tak małej społeczności szkolnej udało nam się zebrać 501,51 zł. Dzień bardzo wszystkim się podobał i z całą pewnością za rok też przystąpimy do tej akcji.
W podziękowaniu otrzymaliśmy list z podziękowaniem, oto kego treść:
"Serdecznie dziękujemy!
Kochani, to jest tak piękne, co opisujecie!!!!!
I te obrazki i zdjęcia!!!!
Trwają przygotowania do wysyłki dyplomów dla placówki przez grafika.
Serdecznie dziękujemy za udział w Akcji!
Przepraszamy za ewentualną zwłokę.
Staramy się, jak najszybciej wysyłać dyplomy i podziękowania.
Liczymy, że w przeciągu tygodnia-dwóch wszystkie podziękowania i dyplomy będą wysłane.
Proszę trzymać kciuki za grafika :-)
Z wyrazami szacunku, Natalia Voytsel"
PRZERWA NA CZYTANIE
6 października 2021r. wzięliśmy udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie". Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
W akcji wzięła udział cała społeczność szkolna (od „zerówki” do 8 klasy) i wszyscy z zaangażowaniem czytali podczas przerw.
W świetlicy zorganizowany został kącik czytelniczy, w którym bardzo chętnie spędzali przerwy nasi uczniowie, mogąc przeglądać, wybierać i czytać przygotowane przez p. Elżbietę Gieroń książki. Uczniowie i nauczyciele klas 1-3 spośród wielu ciekawych opowiadań i wierszy wybierali te, które zaciekawiły ich najbardziej. Wydarzenie to zachęciło naszych pierwszaków do odwiedzenia biblioteki szkolnej i samodzielnego wypożyczania książek.
Oprócz tego, że uczniowie samodzielnie czytali przyniesione z domu lub przygotowane w kąciku czytelniczym książki, podczas długich przerw słuchali czytających im nauczycieli, co okazało się świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu. Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie wysłuchali czytanych tekstów z wielkim zaciekawieniem.
Na zakończenie akcji każdego uczestnika spotkała słodka niespodzianka – batoniki zorganizowane przez p. Arlettę Sobczak.
Wszystkim uczniom oraz nauczycielom należą się wielkie podziękowania za udział i zaangażowanie. To pierwsza taka przerwa w tym roku szkolnym, ale zdecydowanie nie ostatnia.
PRZERWA NA CZYTANIE
Drodzy Uczniowie!
6 października 2021r. (środa) weźcie ze sobą do szkoły swoją ulubioną książkę, czasopismo lub komiks i czytajcie podczas przerw.
W świetlicy zorganizowany będzie kącik czytelniczy. Podczas długich przerw 9:50-10:05 oraz 11:45-12:00 będziecie mogli posłuchać, jak czytają dla Was nauczyciele.
INNOWACJE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO 2021/2022
W roku szkolnym 2021/2022 w naszej szkole wprowadzone zostały dwie innowacje językowe.
Pierwsza z nich pt. „Współpraca międzynarodowa w programie eTwinning” skierowana jest do uczniów klas VI-VIII, a jej autorką jest p. Julita Kapłon. Innowacja ta ma na celu rozwijanie umiejętności skutecznego komunikowania się w języku angielskim w mowie i piśmie poprzez współpracę z rówieśnikami z zagranicy oraz poznawanie kultury krajów europejskich. Istotnym elementem innowacji jest udział w międzynarodowym projekcie eTwinning pt.: „European Day of Languages” z partnerami z Chorwacji, Francji, Hiszpani, Litwy, Niemiec, Portugalii, Rumunii, Słowenii, Turcji, Węgier i Włoch.Druga innowacja pt. „Efektywna nauka angielskiego słownictwa z platformą internetową Insta.Ling” jest efektem współpracy nauczycielek języka angielskiego p. Emilii Jóźwiak oraz p. Julity Kapłon. Jej adresatami są uczniowie klas IV-VIII i ma ona na celu efektywną naukę angielskiego słownictwa z wykorzystaniem nowoczesnych technologii internetowych. Praca z programem Insta.Ling ma zachęcać i motywować uczniów do skutecznej (opartej na autonomii uczniowskiej) nauki słownictwa, która będzie również kształcić systematyczność i wytrwałość w dążeniu do opanowania materiału programowego.
ZBIÓRKA NAKRĘTEK
Nasza szkoła zbiera nakrętki dla Miłosza Zielińskiego.Chłopiec zmaga się z wieloma chorobami, które bardzo osłabiają jego organizm. Udało uzbierać się już kilka ton nakrętek, ale to wciąż mało. Koszty leczenia chłopca są ogromne,średnio 7 tysięcy miesięcznie.Bardzo prosimy o wsparcie. Więcej informacji nt.chłopca, ewentualnej pomocy prosimy kierować do koordynatora akcji Aleksandry Kobek.
Archiwum Aktualności