• PRZERWA NA CZYTANIE – DYPLOM I PODZIĘKOWANIE

          • Po raz siódmy w Polsce i trzeci na świecie odbyło się wielkie święto czytelników i książek - Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie organizowane przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zgromadziło w szkołach, przedszkolach oraz innych instytucjach nie tylko oświatowych olbrzymią liczbę osób, którzy zjednoczeni we wspólnym celu bicia rekordu czytali “na przerwie”. Do akcji zgłosiły się 2882 placówki i nasza szkoła była jedną z nich. Tegoroczna akcja odbyła się w 2667 instytucjach w Polsce i 22 innych państwach. Rekord bili też uczniowie w 9 szkołach w Irlandii, 6 w USA, 5 na Litwie, 4 w Belgii, 3 placówkach w Wielkiej Brytanii i Szkocji, Francji, w Ukrainie, w Niemczech i Holandii. Poza tym było naprawdę bardzo światowo bowiem do akcji przyłączyły się szkoły polskie z Maroka, Norwegii, Izraela, Rosji, Portugalii, Włoch, Węgier, Grecji, Danii, Rumunii, Egiptu, Austrii, Japonii a nawet szkoła w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Bardzo się cieszymy, że jako szkoła mogliśmy być częścią tak wspaniałej akcji.

             

          • FABRYKA PIERNIKÓW

          • Po przerwie spowodowanej pandemią, 14 grudnia ruszyła fabryka pierników. Ponieważ do pracy w fabryce zgłasza się zawsze dużo chętnych ;) pracowaliśmy na dwie zmiany. W godzinach przedpołudniowych swoje pierniki piekli i dekorawali uczniowie klas 1-3. Uczniowie klasy starszych pracowali w godzinach późnopopołudnowych. Zapłatą za pracę przy produkcji była dobra zabawa, integracja uczniów oraz porcja pysznych i włanoręcznie udekorowanych pierniczków, których zapach do dzisiaj roznosi się po szkole. Przy okazji późnej pracy okazało się, że po południu naszą świetlicę odwiedzają niezwykli goście.... jacy??? Sprawdźcie sami na filmie poniżej ;) 

          • MATEMATYCZNE MIKOŁAJKI

          • Jak co roku szaleństwo mikołajkowe zawitało i na lekcje matematyki.

            Na rozgrzewkę trenowaliśmy dodawanie. W wyniku czego okazało się, że trójkątna choinka z liczb (dla dociekliwych - to trójkąt Pascala) zawiera w sobie zadziwiające własności symetrii, liczb, figur.

            Potem zmierzyliśmy się z rebusem z kalendarza adwentowego ZCDN  w Szczecinie (zachęcam do zabawy https://view.genial.ly/637e2baa896127001328dd12/presentation-adwentowy-kalendarz-zcdn-na-strone).

            A na koniec - aktywności geometryczne – magia papieru, nożyczek i matematyki, pozwoliła wyczarować nam urokliwe, niepowtarzalne, śnieżynki – nie do kupienia. A wszystkie działania docenione zostały mikołajkowymi słodkościami.

          • 3 GRUDNIA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

          • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest od 1992 roku na całym świecie 3 grudnia. Celem Dnia Osób Niepełnosprawnych jest upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku.

                                                                                           PAMIĘTAJMY!!!

                                                                 KAŻDY jest INNY, WSZYSCY jesteśmy RÓWNI!!!

            Osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom, opiekunom, przyjaciołom życzymy siły i wytrwałości w pokonywaniu codziennych przeciwności! Życzymy również, aby na drodze ku samodzielności nie opuszczało Państwa przekonanie, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w dążeniu do realizacji pragnień, pasji i marzeń. Niech ten dzień będzie wyjątkowy, a każdy kolejny niech przynosi ogrom radości i szczęście.

                                                                                       BĄDŹMY RAZEM!!!