• WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

• Tradycyjnie, jak każdego roku nasza szkoła "grała" z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W piątek 20 stycznia na Hali Sportowej w Kamieniu Pomorskim, nasza niezastąpiona w organizacji loterii fantowej Pani Elżbieta Gieroń razem z Panem Krzysztofem Markiewiczem dzielnie sprzedawali losy, z ktorych dochód znalazł się w puszcze WOŚP. W poniedziałek 23 stycznia Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami Panią Arlettą Sobczak i Panią Kariną Kankowską zorganizowały kiermasz ciast - dochód ze sprzedaży także zasilił puszkę.

Naszej szkoła wzięła również udział serduszkowej akcji WOŚP. Serce, które powstawało parę dni udekorowało scenę na WIELKIM FINALE WOŚP w Sztab WOŚP Dziwnów  29. stycznia.

• REKRUTACJA DO KLASY I ROK SZKOLNY 2023/2024

SZANOWNI RODZICE

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

we Wrzosowie

ogłasza zapisy

do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej

na rok szkolny 2023/2024

Termin od 01.03.2023r. do 31.03.2023r.

Jeśli szukasz bezpiecznej i twórczej szkoły, a Twoje dziecko

potrzebuje indywidualnego podejścia

ZAPRASZAMY DO NAS!

GWARANTUJEMY PAŃSTWU:

• Klasy liczące do 15 osób
            • Indywidualne podejście do każdego ucznia
            • Wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną
            • Opiekę psychologiczno- pedagogiczną
            • Wzajemną pomoc i szacunek
            • Przyjazną atmosferę tolerancji i życzliwości

Wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej dostępny na stronie internetowej szkoły: spwrzosowo.edupage.org w zakładce dokumenty

Szkoła zapewnia opiekę świetlicową do godziny 15:30 oraz catering.

Kontakt telefoniczny: 91 38 12 927  e-mail : spwrzosowo@poczta.onet.pl

Rekrutacja odbywa się zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Kamienia Pomorskiego Nr 7/2023, Nr 8/2023  (do wglądu na stronie internetowej szkoły: spwrzosowo.edupage.org )

• REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2023/2024

Informujemy, że trwają zapisy dzieci

do Oddziałów Przedszkolnych

przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie

Wniosek o przyjęcie  dziecka do Przedszkola na rok szkolny 2023/2024 dostępny

na stronie szkoły: spwrzosowo.edupage.org (zakładka dokumenty - Zarządzenie Burmistrza...)

Termin składania wniosków –

Od 01.02.2023r. do 28 lutego 2023r.

ZAPRASZAMY DZIECI:

v Rocznik 2018-2020 (oddział przedszkolny 3 – 5 latków)

v Rocznik 2017 (oddział przedszkolny 6 latków – klasa „0”)

ZAPEWNIAMY:

wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną

język angielski

rytmikę

zajęcia taneczne

catering

Kontakt telefoniczny: 91 38 12 927

e-mail : spwrzosowo@poczta.onet.pl

strona internetowa szkoły: spwrzosowo.edupage.org

Rekrutacja odbywa się zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Kamienia Pomorskiego Nr 7/2023, Nr 8/2023 (do wglądu na stronie internetowej szkoły: spwrzosowo.edupage.org )

• Z WIZYTĄ W DOMU SENIORA "SŁONECZNY DOM"

• Do bardzo wzruszającego zderzenia dwóch pokoleń doszło 10 stycznia 2023 roku. W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy", w imieniu Samorządu Uczniowskiego, uczennice klasy V razem z wychowawczynią i opiekunką SU panią Kariną Kankowską udały się do Domu Seniora "Słoneczny Dom" w Dziwnówku z bożonarodzeniowym montażem słowno - muzycznym. Na spotkaniu dziewczęta zaprezentowały przedstawienie, które wywołało u obserwatorów wielkie wzruszenie i radość. Nasze "małe aktorki" po raz kolejny zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wspólnie z pensjonariuszami śpiewały kolędy. Po przedstawieniu nasze uczennice złożyły mieszkańcom i pracownikom ośrodka życzenia noworoczne oraz  z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, wręczyły drobne upominki. Dziewczynki spotkały się z cudownym przyjęciem w nagrodę za swój występ otrzymały słodkie upominki i zaproszenie do kolejnych odwiedzin.

Uczennice miały także okazję bliżej poznać i obejrzeć miejsce, w którym mieszkają podopieczni placówki. Istotnym celem wizyty w Domu Seniora było również uwrażliwienie dzieci na los drugiego człowieka, zwrócenie uwagi na otaczający nas świat oraz na możliwość jego zmiany poprzez czynienie dobra na rzecz ludzi szczególnie go potrzebujących.