• Akcja BOHATERON

          • BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja ta,  pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób. Projekt ma edukować młodych Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
            Nasza szkoła również przyłączyła się do tego projektu, uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji poświęconej Powstaniu Warszawskiemu, a sama akcja tworzenia i pisania kartek cieszyła się wśród nich dużym uznaniem. Dowodem tego są piękne, własnoręcznie wykonane przez dzieci kartki i laurki dla Powstańców, które zostały przesłane w formie albumu do Fundacji „SENSORIA” we Wrocławiu. 

          • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          • W tym trudnym, pandemicznym czasie, kiedy nie ma mowy o żadnej uroczystości, klasa III wraz z wychowawczynią Kariną Kankowską postanowiła symbolicznie uczcić odzyskanie niepodległości. Odświętnie ubrane dziewczynki, z dumą zaśpiewały dwie patriotyczne pieśni.

          • CZYTAJCIE KSIĄŻKI PRZYJACIELE BO TAM ZNAJDZIECIE PRZYGÓD WIELE

          • Klasa 2 przygotowała plakat zachęcający wszystkich uczniów do czytania książek. Ponieważ to właśnie czytanie przynosi bardzo dużo korzyści. Książki relaksują, poszerzają wiedzę, wzbogacają słownictwo, dają poczucie dobrze wykorzystanego i mile spędzonego czasu oraz pobudzają naszą wyobraźnię. 
            Pamiętajmy, ludzie czytający książki mają większe szanse na sukcesy w nauce (i nie tylko), ponieważ kto dużo czyta ten dużo wie.

          • FLUORYZACJA KLAS I- VI

          • Fluoryzacja zębów polega na wykonaniu 6 razy co 6 tygodni zabiegu mycia zębów preparatem fluoru ELMEX żel.
            Zalecane jest używanie szczoteczek jednorazowych dla dzieci.
            Koszt 1 szczoteczki to 0,36 zł x6 = 2,34 zł.
            Mycie zębów przeprowadzone będzie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

          • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY "Z KULTURĄ MI DO TWARZY"

          • Uczennice klasy 3 razem z wychowawczynią Kariną Kankowską biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym " Z kulturą mi do twarzy". Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz piąty kierunek polityki oświatowej na rok szkolny 2020 / 2021: wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych. Autorką i pomysłodawczynią projektu jest pani Paulina Marcysiak nauczycielka edukacji przedszkolnej z Inowrocławia. 

            Cele projektu wynikające z Podstawy Programowej:

            Wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele); Wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej; Formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób. Ukierunkowanie ucznia ku wartościom.

            Cele szczegółowe:

            - promowanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno

            - rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką

            - współpraca z placówkami kulturalnymi i środowiskiem lokalnym

            - wychowanie w duchu wartości, takich jak: dobro, piękno, altruizm, patriotyzm

            - kształtowanie empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych

            - kształtowanie poczucia przynależności do kraju, regionu, zapoznanie z ich tradycjami i historią w sposób dostępny dziecku

            - zapoznanie z normami i zasadami życia społecznego oraz ich przestrzeganie

            - współpraca z rodzicami, włączanie ich do aktywnych działań na rzecz placówki.

            Termin realizacji: 1 października 2020 – 14 maja 2021

          • „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”

          • Ziemia to nasz wspólny Dom. Nie mamy innego. I to my musimy o niego zadbać! Mimo panującej pandemii klasa 3 pamiętała, że zawsze trzeci weekend września, to wielka akcja Sprzątania świata. Ponieważ nie możemy wychodzić poza teren szkoły, w poniedziałek 21 września postanowiłyśmy posprzątać wokół niej. Okazało się, że niestety ktoś nam podrzuca śmieci, bo w krótkim czasie nazbierałyśmy ich cały worek. Tegoroczna akcja Sprzątania świata przebiegała pod hasłem "Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję". Podczas lekcji przyrody rozmawiałyśmy o tym jak ważne jest aby rezygnować z plastiku, tam gdzie to jest to możliwe. Żeby redukować go z życia codziennego tam, gdzie są możliwe inne, bardziej ekologiczne rozwiązania. Oraz przypomniałyśmy sobie jak odpowiedzialnie segregować plastik w gospodarstwach domowych. 

          • DZIEŃ KROPKI W KLASIE III

          • 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Dziewczynki z klasy III razem z wychowawczynią Kariną Kankowską, już trzeci raz zorganizowały ten dzień. Tradycyjnie wszystkie miałyśmy na sobie coś w kropki. Przypomniałyśmy sobie również historię małej Vashti, ale również wymyślałyśmy historię swoich zwykłych-niezwykłych kropek. W związku z tym, że jesteśmy już "poważnymi" trzecioklasistkami w tym roku podeszłyśmy do tematu od strony sztuki, bo w niej jest cała masa kropek! Zapoznałyśmy się z pointylizmem, czyli dziedziną sztuki w której artyści malują tylko czubkiem pędzla. My malowałyśmy krajobraz nadmorski patyczkami do uszu. To był ciekawy i wesoły dzień. Na koniec każda otrzymała słodkie, "owocowe kropki". ;) 

             

          • DZIEŃ KROPKI

          • Dnia 15.09.2020r. uczniowie klasy 2 wraz z Panią Katarzyną Sługocką obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Obchody Dnia Kropki zostały zainspirowane powieścią Petera Reynoldsa, który napisał książkę „The Dot”. Jest to opowiadanie o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Dzięki kropce dziewczynka uwierzyła w siebie.
            Dlatego jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W tym dniu zorganizowałam wiele działań, które pomogły dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim była kropka. Wspólnie oglądaliśmy film „The Dot”. Następnie uczniowie zainspirowani przez małą Vashti tworzyli kropkowe dzieła sztuki. Powstała też kropkowa fotobudka, w której dzieci robiły sobie zdjęcia w kapeluszach, okularach i muszkach w kropki. 

          • INNOWACJA PEDAGOGICZNA „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

          • Program innowacyjny przeprowadzony zostanie w klasie 2.
            Innowacja opiera się na zmianie sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, na zaangażowaniu uczniów w aktywne działania oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem. Ponadto innowacyjna formuła projektu polega na wzmacnianiu więzi ze środowiskiem przyrodniczym, rozwijaniu poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Poprzez czytanie lektur, uczniowie zostaną wprowadzeni w problematykę dotyczącą zmian klimatycznych, postaw ekologicznych oraz szeroko pojętej ochrony środowiska. W dobie dzisiejszych czasów, gdzie prym wiodą gry komputerowe i smartfony, bardzo ciężko jest zachęcić dzieci do czytania książek, a tym bardziej lektur. Aby zminimalizować problem i zainspirować dzieci do czytania, od 23 września 2020 r. wprowadzam do swojej klasy projekt edukacyjny autorstwa Honoraty Szaneckiej, upowszechniający czytelnictwo wśród uczniów, którego założeniem jest zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną oraz wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym, a także rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.

            Cele innowacji

            Cele ogólne:
            rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
            rozwijanie aktywności czytelniczej,
            doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
            zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
            integracja zespołu klasowego,
            współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych,
            wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym - rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.

            Innowacja pedagogiczna odbywać się będzie od 23 września 2020r. do 21 czerwca 2021r. jedną godzinę lekcyjną w tygodniu, podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej. 
             

          • WITAJ SZKOŁO!

          • Nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy w ograniczonej formie 1 września 2020 r. (wtorek). Nie ma uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w tradycyjnej formie.

             Prosimy o zapoznanie się ze wstępnym harmonogramem i organizacją zajęć w tym dniu.

            Harmonogram spotkań z wychowawcami:

            • godz. 8:00 - rodzice ( jeden rodzic – jedno dziecko, zasłonięte usta i nos) i dzieci oddziału przedszkolnego 3-5 latków. Spotkanie organizacyjno-adaptacyjne.
            • godz. 9:00 – uczniowie klas 0-VIII.

            Do szkoły na rozpoczęcie roku szkolnego mogą wejść z dziećmi tylko rodzice uczniów klasy „0” oraz klasy I, stosując się do zasad zawartych w procedurze

            ( jeden rodzic – jedno dziecko, zasłonięte usta i nos).

            Uczniowie klas II – VIII wchodzą do szkoły w maseczkach głównym wejściem i  pod opieką wychowawcy lub innego nauczyciela  kierują się bezpośrednio do przydzielonych Sal lekcyjnych. Maseczki można zdjąć w klasie. Rodzice/opiekunowie  uczniów pozostają na zewnątrz budynku.

            Wszyscy dezynfekują ręce przed wejściem do szkoły oraz zachowują dystans społeczny 1,5 metra.

             

            PROCEDURA BEZPIECZNEGO POBYTU DZIECKA

            W SZKOLE PODSTAWOWEJ

            IM. MARII KONOPNICKIEJ

            WE WRZOSOWIE
            ZGODNIE Z WYTYCZNYMI MEN, MZ i GIS

            OD 1 WRZEŚNIA 2020r.

             

            Procedura ma na celu: zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i bezpośredniej stałej opieki nad nimi podczas pobytu w szkole  od momentu podjęcia nad nimi opieki przez nauczyciela do momentu odbioru z  placówki.

            Do przestrzegania procedury zobowiązani są : wszyscy pracownicy szkoły, dyrektor oraz uczniowie i rodzice.

            1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
            2. Osoby przyprowadzające dziecko do placówki są obowiązane mieć zasłonięte usta i nos.
            3. Rodzic / opiekun lub inna osoba przyprowadzająca dziecko jest zobowiązana przed przyprowadzeniem dziecka do placówki zmierzyć mu temperaturę i jeżeli jest ona wyższa niż 37°C poinformować o tym nauczyciela.
            4. Nauczyciel może wykonać weryfikację temperatury ciała za pomocą dostępnego w placówce termometru jeżeli rodzic wyraził pisemną zgodę.
            5. Rodzic, który przyprowadza dziecko do placówki jest zobowiązany podać aktualny numer telefonu pod którym możliwy będzie z nim kontakt w nagłych przypadkach.
            6. Jeżeli dziecko wykazuje oznaki osoby chorej, nauczyciel ma prawo odmówić przyjęcia dziecka do placówki i poinformować rodzica o konieczności udania się na konsultacje lekarskie.
            7. Nauczyciel odbierający dziecko ubrany jest w środki ochrony osobistej takiej jak maseczka lub przyłbica.
            8. Wszyscy pracownicy placówki mają zapewnione środki ochrony indywidualnej takie jak rękawiczki, maseczki / przyłbice.
            9. Rodzic zobowiązany jest zachować dystans od nauczyciela przyjmującego dziecko min. 2m.
            10. Rodzic zobowiązany jest do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w kontakcie z pracownikiem placówki ( ma założoną maseczkę).
            11. Dziecko nie powinno zabierać ze sobą niepotrzebnych przedmiotów lub zabawek.
            12. Rodzice mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do przestrzeni wspólnej szkoły lub wyznaczonego obszaru z zachowaniem zasady – jeden rodzic z dzieckiem lub w odstępie 2 m od kolejnego rodzica z dzieckiem, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności  (osłona ust i nosa, dezynfekcja rąk).
            13. Dziecko jest odbierane z głównego holu placówki przez nauczyciela opiekującego się jego klasą/grupą.
            14. Przy głównym wejściu umieszczony jest dozownik z płynem do dezynfekcji, z którego zobligowane są skorzystać osoby przyprowadzające dziecko  (zgodnie z umieszczoną przy nim instrukcją).
            15. Dziecko w czasie pobytu w placówce objęte jest stałym dozorem i opieką nauczyciela lub upoważnionego pracownika szkoły.
            16. Zajęcia w danej grupie są organizowane zawsze w tej samej Sali ( klasy 0-III) i w miarę możliwości w klasach IV-VIII.
            17. Dzieci przyprowadzane są do godziny 8:10 po jej upływie w placówce są dezynfekowane klamki i powierzchnie płaskie.
            18. Sala w której przebywają dzieci jest wietrzona co 45 min , w czasie przerw w zajęciach, a także w miarę potrzeby w trakcie zajęć.
            19. Nauczyciel w klasach I-III organizuje przerwy dla swoich uczniów w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż co 45 min. ( przerwy nie mogą pokrywać się z przerwami dla klas IV-VIII).

            Grupa spędza przerwy pod nadzorem nauczyciela.

            1. Podczas przerw śródlekcyjnych dla uczniów klas IV-VIII, staramy się zachować dystans społeczny, dezynfekujemy ręce.
            2. Dzieci jedzą posiłki o wyznaczonych godzinach, każda z grup osobno, tak aby na jednej sali nie przebywało więcej niż 16 dzieci.
            3. Podczas korzystania z posiłków klamki do drzwi, poręcze oraz stoły są dezynfekowane.
            4. Dziecko, które korzysta z toalety myje i dezynfekuje ręce zgodnie z umieszczoną przy umywalkach instrukcją.
            5. Podczas pobytu w placówce dzieci nie korzystają ze wspólnych źródeł wody pitnej.
            6. Jeżeli podczas zajęć w klasie znajduje się więcej niż jeden opiekun powinni oni zachować od siebie dystans społeczny min 1,5m.
            7. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce – jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
            8. W sali gimnastycznej może przebywać jedna grupa uczniów . Po każdych zajęciach używany sprzęt sportowy oraz podłoga są myte i  zdezynfekowane.
            9. Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobytu na świeżym powietrzu na terenie szkoły, przy zachowaniu zmianowości grup i dystansu pomiędzy nimi.
            10. Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy ograniczyć ćwiczenia i gry kontaktowe.
            11. Praca Biblioteki szkolnej dostosowana jest do koniecznego okresu 2 dni kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach.
            12. Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej, a w razie potrzeby w innych salach dydaktycznych. Środki do dezynfekcji rąk są rozmieszczone w świetlicy w sposób umożliwiający łatwy dostęp dla wychowanków pod nadzorem opiekuna. Świetlice należy wietrzyć (nie rzadziej, niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci w świetlicy), w tym w szczególności przed przyjęciem wychowanków oraz po przeprowadzeniu dezynfekcji.
            13. Dla nauczycieli w wyznaczonym pomieszczeniu jest dostępny termometr, aby mogli dobrowolnie przebadać temperaturę swojego ciała, pomieszczenie to traktowane jest również jako IZOLATKA ( gabinet pielęgniarki) jeżeli dziecko lub nauczyciel ma podejrzenia zarażenia (wysoka temperatura ciała, kaszel, trudności z oddychaniem, rozpalona / zaczerwieniona twarz).
            14. W  wyznaczonym pomieszczeniu  dostępny jest termometr, termometr bezdotykowy dezynfekowany jest po użyciu w danej klasie/grupie, termometr inny niż bezdotykowy po każdym użyciu.
            15. W przypadku podejrzenia zarażenia nauczyciel lub dziecko musi być natychmiast odizolowane (IZOLATKA) oraz musi zostać poinformowany rodzic i dyrektor placówki.
            16. Dyrektor w konsultacji z organem prowadzącym i rodzicem może wezwać zespół ratownictwa medycznego.
            17. Nauczyciele codziennie przed zajęciami pokazują dzieciom jak prawidłowo myć ręce i pilnują, aby dzieci robiły to dokładnie i często.
            18. Posiłki są dostarczane w jednorazowych opakowaniach, a sztućce i zastawa myta i odkażana w temperaturze powyżej 60°C.
            19. Personel kuchenny ogranicza kontakty z dziećmi oraz nauczycielami. Posiłki podawane są na pustej sali do której po podaniu posiłków wprowadzane są dzieci po jednej grupie.
            20. W okresie trwania stanu epidemii zawieszone są wszystkie wyjścia po za teren placówki.
            21. W czasie trwania epidemii nie organizuje się wycieczek szkolnych, ani wyjazdów do kina i teatru.
            22. Na terenie szkoły nie są organizowane przedstawienia przygotowywane przez instytucje pozaszkolne, ani występy uczniów.
            23. W czasie trwania epidemii nie organizuje się zebrań ogólnych z rodzicami.
            24. Kontakty z rodzicami organizowane są indywidualnie przez wychowawców klas oraz poprzez dziennik elektroniczny.
            25. Na terenie placówki rozmieszczone są plakaty informacyjne oraz instrukcje wskazujące prawidłowe postępowania, a także numery alarmowe.
            26. W placówce dostępny jest numer telefonu komórkowego do dyrektora oraz przedstawiciela organu prowadzącego pod które nauczyciel może zadzwonić w nagłych sytuacjach nie objętych procedurą.

             

          • LIST MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO DO RODZICÓW

          • Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie,

            Gorąco zachęcamy do zainstalowania na telefonach komórkowych aplikacji ProteGO Safe. To narzędzie, które informuje o możliwym kontakcie z osobą zarażoną. Aplikacja zawiera także wiarygodne i sprawdzone informacje dotyczące pandemii koronawirusa i umożliwia samokontrolę stanu zdrowia. Jest bezpłatna, dobrowolna i w pełni bezpieczna. 

            ProteGO Safe – jak to działa? 
            ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Jeśli użytkownik z Państwa otoczenia zachoruje, otrzymają Państwo odpowiednie powiadomienie. Aplikacja informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich.  

            ProteGO Safe to także wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdą Państwo komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

            Aplikacja składa się z dwóch modułów: 
            pierwszy umożliwia samokontrolę stanu zdrowia, jest to „dziennik”, który na bieżąco pozwala weryfikować, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy, drugi to skanowanie otoczenia i komunikowanie o ryzyku kontaktu z wirusem. 

            Test oceny ryzyka w aplikacji ProteGO Safe
            Test oceny ryzyka to prosta ankieta stworzona przez lekarzy. Po weryfikacji odpowiedzi system wskaże grupę ryzyka, a Państwo otrzymają konkretną rekomendację zachowań. Dzięki temu dowiedzą się Państwo, co robić dalej i gdzie, w razie potrzeby, szukać pomocy.  

            Dziennik zdrowia 
            ProteGO Safe umożliwia także prowadzenie dziennika zdrowia, czyli regularnego zapisywania informacji o samopoczuciu i kondycji zdrowotnej. Dziennik może być niezwykle pomocnym narzędziem dla lekarzy, gdyż ułatwia przekazanie informacji o rozwoju objawów u chorego, schorzeniach współistniejących czy przyjmowanych lekach. Dzięki dziennikowi zdrowia zyskują Państwo szansę na szybszą diagnozę oraz wybór odpowiedniego schematu leczenia. 

            Bezpieczeństwo z ProteGO Safe 
            Jak pokazują badania, izolacja zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji takich jak ProteGO Safe (typ exposure notification) mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Warunek skuteczności jest jeden – z aplikacji musi korzystać jak najwięcej osób. 

            Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie, przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół. Jesteśmy przekonani, że wspólne i odpowiedzialne działania pozwolą ograniczać ryzyko szerzenia się wirusa, dlatego jeszcze raz zachęcamy do zainstalowania ProteGO Safe. Szczegółowe informacje na temat aplikacji znajdą Państwo na stronie: https://www.gov.pl/web/protegosafe.

            Z wyrazami szacunku 


            Dariusz Piontkowski - Minister Edukacji Narodowej
            Jarosław Pinkas - Główny Inspektor Sanitarny


             

          • BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY

          • Drodzy Rodzice i Uczniowie.

            Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym przygotowało dla Was specjalne zalecenia związane z bezpiecznym powrotem do nauki w szkole w roku szkolnym 2020/2021.

          • BEZPIECZNE WAKACJE

          • W okresie wakacyjnym część dzieci wyjedzie na kolonie, czy obozy, a część pozostanie w domach. Mając na uwadze dobro przedstawiamy kilka rad, które mogą ochronić przed nieprzyjemnymi wakacyjnymi sytuacjami.

            • Rozważnie korzystajcie ze wszystkich przyjemności, jakich dostarczają wakacje!

            • Zawsze informujcie swoich rodziców o tym - gdzie i z kim przebywacie!

            • Na zabawy wybierajcie jedynie bezpieczne miejsca – z dala od jezdni, torów kolejowych, wykopów...

            • Jeżdżąc na rowerze, rolkach, hulajnodze czy desce – nie traktujcie jezdni jak placu zabaw!

            • Kąpcie się jedynie w miejscach do tego wyznaczonych – strzeżonych kąpieliskach pod opieką ratowników lub osób dorosłych !

            • Bądźcie ostrożni wobec zwierząt – nawet najbardziej łagodne bywają niebezpieczne!

            • Nie korzystajcie z propozycji przejażdżki lub spaceru z nieznajomym!

            • Pozostając samodzielnie w mieszkaniu – ostrożnie obchodźcie się z urządzeniami elektrycznymi i gazowymi!

            • Nigdy nie bawcie się ogniem – ogniska rozpalajcie w miejscach wyznaczonych, zawsze w obecności osób dorosłych!

            • Zawsze mówcie "NIE" gdy nie zgadzacie się z szalonymi pomysłami i propozycjami swoich kolegów!

            • Uczestnicząc w pracach polowych – zachowajcie szczególną ostrożność nie dotykajcie maszyn i urządzeń będących w ruchu i pod napięciem!

            • Zawsze dbajcie o środowisko naturalne - nie niszczcie i nie zaśmiecajcie otoczenia, w którym przebywacie!

            • Zawsze pamiętajcie, że pewność siebie i lekkomyślność nie wróżą nic dobrego!

            Zarówno kiedy poczujemy się zagrożeni, jak i w razie popełniania przestępstwa, nie wahajmy się zwrócić o pomoc. 

             

            ZAPAMIĘTAJ! WAŻNE TELEFONY:

            112– telefon alarmowy służb ratowniczych

            997– telefon alarmowy Policji

            998– telefon alarmowy Straży Pożarnej

            999– telefon alarmowy Pogotowia Ratunkowego

            601 100 100 – telefon alarmowy WOPR

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

          • Drodzy Rodzice i Uczniowie!

            Ze względu na wytyczne dotyczące zachowania bezpieczeństwa, odbiór świadectw przez uczniów odbędzie się 26 czerwca 2020 r. według załączonego harmonogramu.Miejsce odbioru - świetlica szkolna.Wejście głównymi drzwiami (od strony ulicy), wyjście- drzwi od parkingu.

            klasa 8 - godzina 8:30

            klasa 1 godzina 9:00

            klasa 2 godzina 9:15

            klasa 3 godzina 9:30

            klasa 4 godzina 9:45

            klasa 5 godzina 10:00

            klasa 6 godzina 10:15

            klasa 7 godzina 10:30

            Prosimy rodziców o pozostanie przed budynkiem szkoły.Uczniów prosimy o punktualność.Przypominamy o zachowaniu bezpiecznych odległości.

          • ZAPRASZAMY NA WIRTUALNĄ WYSTAWĘ

          • W ramach podsumowania wiadomości zdobytych podczas zdalnych lekcji języka angielskiego, uczniowie klas 4-6 przygotowywali projekty edukacyjne. Zadaniem klasy 4 było stworzenie słowniczków obrazkowych przedstawiających poznane słownictwo, natomiast klasy 5 i 6 tworzyły lapbooki. 
            Czym jest lapbook?
            Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić informacje na wybrany temat. Taka teczka pełni raczej funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy czy też zdjęcia. Wszystko to umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach. Lapbook jest więc czymś w rodzaju teczki interaktywnej przypominającej papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach, stąd właśnie jej nazwa (lap – kolano, book – książka).
            Uczniowie wszystkich klas wykazali się niezwykłą pomysłowością i pracowitością. Przygotowali bardzo wartościowe, oryginalne i wyjątkowe projekty. Każdy może się o tym przekonać, odwiedzając naszą wirtualną wystawę prac, którą można znaleźć, klikając w poniższy link.
            Zapraszamy do oglądania.

            Julita Kapłon

          • OGÓLNOPOLSKI KONKURS ZUCH

          • Pod koniec lutego uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie "Zuch" z wiedzy zintegrowanej.

            Miło nam poinformować, że trzy uczennice klasy II uzyskały tutuł laureata oraz otrzymały nagrody książkowe:

            Zuzanna Nastachowska miejsce II

            Julia Osińska miejsce II

            Hanna Perkowska miejsce V.

             

          • #kartkadlamedyka I NIE TYLKO

          • Uczniowie klasy 2 przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji #kartkadlamedyka.

            Polegała ona  na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka. Celem akcji było podziękowanie medykom za ich trudną pracę i znak, że ich doceniamy i jesteśmy wdzięczni. Dziewczymy z klasy 2 postanowiły jednak rozszerzyć tę inicjatywę i podziękować nie tylko medykom, ale również sprzedawcom, listonoszom i innym. 

            Miejmy nadzieję, że wykonane przez dzieci prace sprawią wiele radości wszystkim osobom pracującym w tych zawodach, gdyż w tym szczególnie trudnym dla nas wszystkich czasie są oni PRAWDZIWYMI BOHATERAMI.