• DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• Dla uczczenia historii i bogactwa kultury anglojęzycznej Światowy Dzień Języka Angielskiego przypada 23 kwietnia, ponieważ data ta uznawana jest za czas narodzin oraz śmierci Williama Shakespeare'a. W naszej szkole uroczystości związane z obchodami tego dnia odbyły się w środę 27 kwietnia.

W organizację tego szczególnego dnia zaangażowały się wszystkie klasy IV-VIII. Uczniowie przygotowali prezentacje na temat wylosowanego kilka tygodni wcześniej kraju anglojęzycznego: Irlandii Północnej, Anglii, Walii, Szkocji oraz całego Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Podczas prezentacji mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, a nawet posmakować ciasteczek wykonanych według irlandzkiego przepisu przez Julię Osińską oraz Hannę Perkowską.

Wszyscy uczniowie uważnie słuchali występów swoich koleżanek i kolegów, aby następnie jak najlepiej odpowiedzieć na pytania w szkolnym konkursie wiedzy na temat krajów anglojęzycznych.  Quiz konkursowy przeprowadzony został na dobrze im znanej platformie edukacyjnej Kahoot. W konkursie liczyła się nie tylko wiedza, ale również refleks i współpraca. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie klasy VIII, na drugim miejscu uplasowały się uczennice klasy IV, a trzecią nagrodę wywalczyła klasa VII. Wszyscy uczestnicy otrzymali od p. Dyrektor słodkie upominki, a trzy zwycięskie klasy również dyplomy i nagrody.

To był niezapomniany dzień i na pewno zostanie w pamięci uczestników na długo!

Podziękowania dla uczniów, którzy pięknie przygotowali i wygłosili prezentacje: Julii Osińskiej, Hanny Perkowskiej, Mateusza Falińskiego, Anastazji Galjon, Alicji Surmy, Aleksandra Kluzy, Filipa Kobka, Oliwiera Kobka, Sary Sobczak oraz Gabrieli Derlatki.

Organizatorzy: Emilia Jóźwiak oraz Julita Kapłon

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

• Na całym świecie Dzień Ziemi jest obchodzony 22 kwietnia. Dzień Ziemi to międzynarodowe święto, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych i proklimatycznych. Jest ono wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Zainwestuj w naszą planetę”.

Uczniowie klasy IV i VII wraz z paniami Elżbietą Gieroń i Kariną Kankowską włączyli się do obchodów tego dnia trochę w inny sposób niż zwykle. Postanowili upiększyć "naszą planetę" sadząc przepiękne kolorowe bratki i sprzątając teren wokół szkoły.

• DZIEŃ BEZ PLECAKA

• 12 kwietnia Samorząd Uczniowski zainicjował nową akcję –  DZIEŃ BEZ PLECAKA. Tego dnia należało zamienić tradycyjną torbę lub plecak na inne „nosidła” – kosze, walizki, wózki, skrzynki, pudełka… Oczywiście przyjście do szkoły bez plecaka nie zwalniało z zabrania wszystkich potrzebnych tego dnia rzeczy. Jak widać na zdjęciach, pomysłów było sporo i niektórym trochę ciężko było się poruszać po szkole z niestandardowym pojemnikiem na przybory i książki. Nagrodą za te niewygody było oczywiście zwolnienie z odpytywania.(więcej zdjęć w galerii)

• KWIECIEŃ MIESIĄCEM ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

• 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, ma na celu propagowanie wiedzy na temat spektrum zaburzeń autystycznych oraz wzmocnienie akceptacji dla osób w spektrum i zwrócenie uwagi na historie, z jakimi mierzą się każdego dnia.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 osób, co oznacza, że w naszym kraju żyje 400 000 osób z autyzmem. Są jeszcze ich rodzice, rodzeństwo, opiekunowie, co sprawia, że autyzm dotyczy nawet 3 mln osób w Polsce.