• WYNIKI IV EDYCJI KONKURSU „OD POLSKIEGO WYBRZEŻA BAŁTYKU PO WĘGIERSKĄ PUSZTĘ”.

• Rozstrzygnięto czwartą edycję konkursu „Od polskiego wybrzeża Bałtyku po Węgierską Pusztę”, realizowanego w ramach międzynarodowego projektu pn. Ochrona Przyrody Bez Granic - „Kluby Przyjaciół Parków Narodowych” przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wspólnie z Wolińskim Parkiem Narodowym oraz Parkiem Narodowym Puszty Węgierskiej.

Do konkursu zgłosiło się 6 zespołów z 5 szkół Powiatu Kamieńskiego i Świnoujścia. Oceny prac konkursowych dokonała Komisja Konkursowa w składzie: Przewodniczący Komisji: Michał Szweik, starszy referent Działu Edukacji , Członkowie: Anna Bajor, starszy referent Działu Edukacji, Beata Kraszczyńska – referent Działu Edukacji, Monika Kruszyna, przedstawiciel EFRWP. Ocenie podlegała nie tylko estetyka prac, pomysł realizacji zadań konkursowych, ale przede wszystkim podjęte przez zespoły aktywne działania na rzecz poznania przyrody Wolińskiego Parku Narodowego.

Ze względu na wysoki poziom nadesłanych prac Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie. Po długich naradach i analizie nadesłanych prac konkursowych zdecydowała wyłonić 3 zwycięskie zespoły.

Niezmiernie miło poinformować nam, że zwycięzcami tegorocznej edycji został Zespół Żabunie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie, w składzie: Gabriela Derlatka, Sara Sobczak, Nina Szymańska pod opieką pani Elżbiety Gieroń.

GRATULUJEMY!!! :)

• MAJOWE ŚWIĘTA W NASZEJ SZKOLE

• Przed nami kilka świątecznych dni: 1 Maja – Święto Pracy, 2 Maja – Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, 3 Maja – Uchwalenie Konstytucji. W naszej szkole te święta zawsze są obchodzone uroczyście i tak też było w tym roku.

Uczniowie klas I – III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowali montaż słowno – muzyczny poświęcony majowym rocznicom.  Apel rozpoczął się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie przedstawili informacje na temat w/w świąt, zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Zarówno wykonawcy jak i widzowie pięknie prezentowali się w strojach galowych, co nadało akademii uroczysty charakter. Cała uroczystość miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych i promowanie polskich symboli narodowych.