• Uroczystość ślubowania na ucznia i czytelnika

          • W  kalendarzu naszej szkoły zapisała się kolejna piękna kartka. 31 października 2018 roku
            w Szkole Podstawowej  im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie odbyło się przyjęcie w poczet uczniów pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. Swoją obecnością zaszczycili nas :pani dyrektor szkoły Aneta Sikora, burmistrz Stanisław Kuryłło, pani Bożena Mundziakiewicz, pan Marek Szaszkowski, przewodnicząca rady rodziców pani Monika Hałabaty, rodzice, przedszkolaki, uczniowie klas starszych edukacji wczesnoszkolnej i nauczyciele .Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i zaśpiewaniu hymnu państwowego, przyszli pierwszoklasiści wystąpili w programie artystycznym, przygotowanym pod okiem swojej wychowawczyni. Zaprezentowali w nim swoje umiejętności wokalne, recytatorskie, taneczne. Wykazali się wiedzą na temat swojej ojczyzny, znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w szkole i grupie rówieśniczej. Swoją postawą udowodnili, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły p. Aneta Sikora dokonała symbolicznego pasowania
            na ucznia. „Pasuje Cię na ucznia…” – mówiła p. dyrektor dotykając ołówkiem  jak - czarodziejską różdżką, ramion najmłodszych dzieci. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie przez p. dyrektor pięknych, pamiątkowych dyplomów. W dalszej części uroczystości uczniowie zostali pasowani na czytelnika naszej biblioteki szkolnej. Pasowania na czytelnika dokonała p. Elżbieta Gieroń wraz z panią dyrektor.
             Rodzice natomiast wręczyli „Kuferki” z przyborami do zajęć. Uczniowie klasy II i III wystąpili dla pierwszaków, prezentując wzruszającą piosenkę, oraz wiersz. Na koniec uroczystości o zabranie głosu poproszono zaproszonych gości. Wykonano pamiątkowe zdjęcia, dzieci z wychowawcą, rodzicami, a także gośćmi udali się do klasy na słodki poczęstunek.

            Wszystkim pierwszakom życzymy miłych chwil w murach naszej szkoły, a ich rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech!

          • Dzień Spódnicy w szkole

          • Czy słyszałeś w okolicy, że jest dzisiaj Dzień Spódnicy? Odkryj łydkę, pokaż nogi wszak to pomysł jest niedrogi. Zastąp swą spódnicą spodnie i wyglądaj dzisiaj modnie!

            30 października przypada ŚWIATOWY DZIEŃ SPÓDNICY. Z tej okazji Samorząd Uczniowski po raz pierwszy w naszej szkole postanowił uczcić to nietypowe święto. Tego dnia po pierwszej lekcji, dzwonkiem na przerwę była piosenka, przy której opiekunki Samorządu Uczniowskiego częstowały wszystkie ubrane w spódniczki panie małe i duże cukierkami. Moda na uczczenie tej części damskiej garderoby przywędrowała do nas zza oceanu, ale nikt nie pamięta już, kto był jej pomysłodawcą. Grunt, że w tym dniu spodnie ustąpiły miejsca bardziej kobiecej części garderoby. Były więc spódnice kwieciste, spódnice falbaniaste, w kropki, w kratkę oraz obowiązkowo spódniczki mini. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się założyć spódnice i należycie uczcić ten dzień i mamy nadzieję, że za rok jeszcze więcej kobiet i kobietek przyłączy się do tego nietypowego, ale jakże sympatycznego „święta”.

          • PROJEKT „KLIMATYCZNA KLASA”

          • Uczniowie klasy III biorą udział w projekcie „Klimatyczna klasa” w ramach programu "Dzieci chronią klimat - konkurs edukacyjny dla szkół podstawowych w Polsce”. Celem projektu jest zwiększanie świadomości ekologicznej wśród uczniów oraz inspirowanie nauczycieli jak w ciekawy sposób poruszyć temat zmian klimatycznych i ochrony klimatu.

            Projekt polega na udziale uczniów w ośmiu zajęciach przeprowadzonych przez wychowawcę na podstawie materiałów przesłanych przez organizatora. Każda klasa biorąca udział w projekcie otrzymuje zestaw edukacyjny do zrealizowania zajęć w atrakcyjny i naukowy sposób.

            Nasi uczniowie wezmą udział w projekcie i konkursie, w którym wygraną jest spotkanie
            z naukowcem na uczelni wyższej. Trzymamy kciuki!

          • Słodziaki

          • CZYTANIE ZE SŁODZIAKAMI

            12 października 2018 r. w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Głośnego Czytania.

            Na uczniów klas 1-3 czekały ciekawe zadania związane z przygodami Gangu Słodziaków,
            a mianowicie:

            - test wiedzy z przeczytanych im wcześniej opowiadań o Słodziakach;

            - wysłuchanie piosenki „Chodź poznaj gang Słodziaków” i przyklejanie na kartkę wizerunków postaci zgodnie z kolejnością przedstawiania ich w piosence;

            - zabawa detektywistyczna czyli rozwiązywanie zagadek i poszukiwanie Słodziaków
            w pomieszczeniach szkolnych: sala komputerowa, sala gimnastyczna, pokój nauczycielski, oddział przedszkolny, zerówka, szatnia;

            - prezentacja prac konkursowych.

            Dodatkowo pierwszoklasiści przygotowali słodkie gofry, które skonsumowali w towarzystwie zdobytych Słodziaków.

            Tego dnia wszystkim udzielił się „słodziakowy” nastrój. Głośne czytanie stało się elementem integrującym społeczność szkolną i dało początek niewątpliwie świetnej zabawie.

          • Dzień gofra

          • W naszej szkole 11 października klasa I zaczarowala szkołę słodkimi zapachami. Tego dnia pieklismy pyszne,chrupiące gofry. Pogoda sprzyjała,aby choć na chwilę powrócić do wakacyjnych wspomnień i smaków.

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione
            27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona
            z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

            12 października w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej glos zabrała Pani dyrektor Aneta Sikora, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły.                                                                                                                                         
            W części artystycznej  uczniowie z klasy IV - VI pod kierunkiem pań: Arletty Sobczak, Kariny Kankowskiej i Aleksandry Kobek koncertem życzeń i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki.

          • Pomagamy małemu Rysiowi!!!

          • Rysio to półtoraroczny chłopczyk, synek mieszkańca wsi Wrzosowo, który choruje na agresywny nowotwór. Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej we Wrzosowie dołączyli do zbiórki pieniędzy, które pomogą pokryć kosztowne leczenie.  W  środy i piątki organizowane jest w szkole stoisko z wypiekami. Dotychczas zebrano 1130 zł. Akcja wciąż trwa!!!
            Dziękujemy za pomoc i wsparcie!!!

          • Majowe święta

          • W dniu 27.04.2018r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji świąt majowych: Święta Flagi i 227. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

            Uczniowie przybliżyli nam w krótkiej lekcji historii zarys i znaczenie symboli narodowych. W tle rozbrzmiewały dźwięki: „Mazurka Dąbrowskiego”, „Mazurka 3 Maja” oraz piosenki pt. „Jesteśmy Polką
            ​​​​​​​i Polakiem”, które podkreśliły charakter uroczystości.
            W ten patriotyczny sposób pokazaliśmy jak należy szanować i kochać swoją Ojczyznę – Polskę.

          • Zdobycie Wrzosowa

          • Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie pamiętały o ważnej dla tego miejsca dacie. 15 marca 2018r. uczciły 73 Rocznicę Zdobycia Wrzosowa. Uczniowie klas I - VII z nauczycielami złożyli pod pomnikiem własnoręcznie wykonany wieniec  z biało – czerwonych kwiatów. Dzieci  zapaliły także znicze i minutą ciszy uczciły pamięć  żołnierzy, którzy oddali za swoją Ojczyznę, to co najcenniejsze – „życie” . 
            Wspomnienie tego faktu, co roku dostarcza dzieciom cennych wskazówek związanych z historią naszej miejscowości, a także uczy  patriotycznej postawy oraz miłości i szacunku do swojego  rodzimego kraju. Uczniowie naszej szkoły mieli także zaszczyt obejrzeć prezentacje Grup Rekonstrukcyjnych: Stowarzyszenie Motoryzacji w Tarnowie, Stargardzki Klub Strzelecki – Batalion oraz wysłuchali krótkiej historii o Wrzosowie.

        • Śladami Wilków
          • Śladami Wilków

          • Święto Żołnierzy Wyklętych

             Dnia 01 marca w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie uczcili pamięć żołnierzy podziemia niepodległościowego po 1944 roku - „Żołnierzy Wyklętych”.

            Podczas apelu przybliżone zostały postaci takich „wyklętych” jak: Witold Pilecki „Witold”, Danuta Siedzikówna „Inka”,  Józef Kuraś „Ogień”, Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”, August Emil Fieldorf „ Nil”.

            Po apelu cała społeczność uczniowska wzięła udział w przemarszu  w celu uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz wspólnym ognisku. Każdy uczestnik uroczystości otrzymał pamiątkową plakietkę.

            Mamy nadzieję, że ta trudna historia, gdzieś dawno zapomniana, a nawet niechciana, wymazana…, ludzi „Niezłomnych”, walczących w powojennym podziemiu o wolną Polskę na długo zostanie w naszej pamięci.

        • Oni walczyli o Wolną Niepodległą Polskę
          • Oni walczyli o Wolną Niepodległą Polskę

          • 1 marca - Narodowy  Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Wrzosowo 2018

            Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców  do udziału w biegu terenowym na dystansie 196.3m dzieci młodsze oraz 1.963 km dla klas IV-  VII

            Bieg odbędzie się 1 marca o godzinie 11. po uroczystym apelu.

            Bieg nie ma charakteru rywalizacji.
            Biegniemy aby oddać hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego,
            którzy walczyli o Wolną i Niepodległą Polskę.

            Niechaj ten bieg będzie okazją  do uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych i ich heroicznej walki z ówczesnym ustrojem.

            Trudna historia, gdzieś dawno zapomniana, a nawet niechciana, wymazana…, ludzi „Niezłomnych” walczących w powojennym podziemiu o wolną Polskę.

            Cel biegu:

            • Oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego
              w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.
            • Popularyzacja wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych.
            • Podtrzymanie świadomości historycznej na temat Żołnierzy Wyklętych wśród Polaków.
            • Popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu.
            • Promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

            Trasa biegu - start - boisko szkolne, Aleja Dębowa, Osiedle bursztynowe, droga rowerowa Dziwnówek – Wrzosowo meta - boisko szkolne.

            Po biegu planowane jest wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku.

            Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkową plakietkę.

            ZAPRASZAMY

        • Leon Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy
          • Leon Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy

          • Nasze sukcesy w konkursie „LEON”

            Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy „Leon”, który odbył się  16 listopada 2017 r. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności polonistycznych, przyrodniczych oraz matematycznych uczniów klasy II i III.

            Laureatami  konkursu zostali: Wiktoria Buczkowska, Hanna Danielczyk, Julia Hałabaty, Vanessa Zawada, Aleksander Kluza i Zofia Świrgoń.

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

        • Bogowie mórz i oceanów
          • Bogowie mórz i oceanów

          • Makiety pałacu
               Posejdona

            Uczniowie klasy piątej, w ramach realizacji na języku polskim zagadnień mitologicznych, zawitali w królestwie boga mórz i wód Posejdona. Zauroczeni miejscem i gościnnością jego żony Amfitryty, uczniowie postanowili wykonać makietę pałacu Posejdona.

            Prace były piękne, stworzone z dbałością o najmniejszy szczegół.  Postanowiliśmy zrobić wystawę i pokazać je większemu gronu oglądających. Młodzi twórcy wykazali się pomysłowością, olbrzymią wyobraźnią i kreatywnością. Pałace były tak okazałe, że zapewne sam Posejdon nie powstydziłby się w nich zamieszkać.

            „Mieszka on (Posejdon) w pałacu błękitnym, który ma dach z muszli, a one w czasie odpływu otwierają się, ukazując wewnątrz cudne perły. Ze ścian wyrastają żywe kwiaty, a przez okna z bursztynu zaglądają ryby. W sadzie drzewa szafirowe i czerwone rodzą złote owoce. Algi układają się na powierzchni fal, aby światło, przechodząc przez nie, mieniło się barwami tęczy. Wśród gałęzi korali zabłąkane gwiazdy morskie rozniecają słabe, migotliwe światełka. Pająki mkną szybko na szczudłowatych nogach, lilie morskie wyrastają z dna jak drobne palmy o wielolistnej koronie.(...) Kiedy morze jest spokojne, widać z głębi słońce niby otwarty kielich wielkiego, purpurowego kwiatu.” (Jan Parandowski, Królestwo morza).

        • Dzień Niepodległości
          • Dzień Niepodległości

          • 11 listopada – Święto Odzyskania Niepodległości

            Dzień 11 listopada to szczególne święto dla nas Polaków, gdyż jest to wydarzenie upamiętniające odzyskanie niepodległości naszego narodu po 123 latach niewoli.

            W naszej szkole  obchody związane z tą uroczystością odbyły się 10 listopada uroczystym apelem. Po odśpiewaniu „ Mazurka Dąbrowskiego”, obejrzeliśmy inscenizację pt. „11 listopada”, w której występowali uczniowie i nauczyciele. Całość  uroczystości dopełniło wspólne śpiewanie „Pieśni legionowych”.