• MAJOWE ŚWIĘTOWANIE

          • Przed nami wielka majówka i trzy święta pod rząd: Święto Pracy, Dzień Flagi i najważniejsze – Święto Narodowe Trzeciego Maja.

            1 Maja ma piękną historię, bo sięgającą końca XIX wieku. Wówczas robotnicy w Chicago w Stanach Zjednoczonych protestowali i żądali wprowadzenia ośmiogodzinnego dnia pracy. Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy ma upamiętniać ich odwagę i zdecydowanie. 

            Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzimy 2 maja od 2004 roku. To dzień dumy z biało-czerwonych barw narodowych i tożsamości narodowej.

            Natomiast 3 maja świętujemy rocznicę uchwalenia przez Sejm Czteroletni 3 maja 1791 r. ustawy zasadniczej – pierwszej w Europie i drugiej na świecie po Konstytucji Stanów Zjednoczonych. To jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.

            Uczennice klasy 3 pamiętają o ważnych datach i w swoim gronie wspólnie z wychowawczynią Kariną Kankowską uczciły te ważne dla Polaków święta.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

          • Światowy Dzień Ziemi jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym w 192 krajach. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r.

            Światowy Dzień Ziemi ma uświadamiać obywatelom na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Jego nadrzędnym celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zachęcenie do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla naszej planety. Jest to także czas żeby pochylić się nad losem naszej planety i nagłośnić globalne problemy. Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi,  i powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan.

            W czasie pandemii koronawirusa obowiązuje wiele obostrzeń, które wpłynęły również na ograniczenie obchodów Dnia Ziemi. Jednak ekolodzy przekonują, że i w tym czasie warto zastanowić się nad środowiskiem, a do globalnych zmian mogą przyczynić się drobne zmiany w naszych codziennych przyzwyczajeniach. Uczniowie naszej szkoły choć zdalnie, ale jednak pamiętają o tym jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

          • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY "OLIMPUSEK"

          • Olimpiada OLIMPUSEK sesja zimowa przeznaczona była dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej i polegała na rozwiązaniu zintegrowanego sprawdzianu zróżnicowanego na klasy. Treść sprawdzianów uwzględniała elementy edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej. Każdy test konkursowy składał się z 21 pytań. Ocenie podlegało każde pytanie w teście sprawdzającym. Waga poszczególnych pytań w teście sprawdzającym była jednakowa i wynosiła 10 punktów. Maksymalna ilość punktów do zdobycia 210. Dla najbardziej wyróżniających się zostały przygotowane nagrody oraz dyplomy laureatów zgodnie z ujętymi w regulaminie zasadami.

            Miejsce 1: Grawerowany dyplom laureata oraz nagroda książkowa;

            Miejsca od 2 do 5: Dyplomy laureatów oraz nagrody książkowe;

            Miejsca od 6 do 15: Dyplomy laureatów;

            Miejsca od 16: Dyplomy uznania.

            Bardzo miło nam poiformować, iż pięć uczennic naszej szkoły z klas I - III otrzymało tutuł laureata.

            KLASA I wychowawca Anna Krzyżewska

            Apolonia Kmita; 181 punktów; miejsce 15 - dyplom laureata

            Gabriela Hałabaty; 181 punktów; miejsce 15 - dyplom laureata.

             

            KLASA II wychowawca Katarzyna Sługocka

            Lena Brzezińska; 182 punkty; 15 miejsce - dyplom laureata

             

            KLASA III Karina Kankowska

            Hanna Perkowska; 210 punktów, 1 miejsce - grawerowany dyplom laureata, nagroda książkowa

            Zuzanna Nastachowska; 200 punktów; 6 miejsce - dyplom laureata.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach olimpiad.

             

             

             

          • KWIECIEŃ MIESIĄCEM ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

          • Dziewczynki z klasy III kolejny już rok, w kwietniu wspierają swoich "Niebieskich Przyjaciół". W czasie lekcji on-line wszystkie ubrane na niebiesko, rozmawiały o tym jak ważna jest świadomość wiedzy o autyzmie.

          • WESOŁEGO ALLELUJA

          • Szanowni Państwo, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych dyrekcja, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie składają najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, pogody ducha, wielu radosnych spotkań w gronie najbliższych oraz Wesołego Alleluja!

          • REKRUTACJA DO PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA W KAMIENIU POMORSKIM NA ROK SZKOLNY 2021/2022 ROZPOCZĘTA

          • Drodzy kandydaci

            Jeśli jesteś osobą wrażliwą na sztukę i muzykę, chcesz rozwinąć swój potencjał intelektualny i zainteresowania muzyczne to zapraszamy do nauki w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Kamieniu Pomorskim.

                                                                                      Drodzy rodzice        

            W szkole prowadzona jest nauka gry na: fortepianie, skrzypcach, altówce, akordeonie, gitarze, flecie poprzecznym i saksofonie. Lekcje gry prowadzone są indywidualnie, co daje możliwość dostosowania metod nauczania, przebiegu lekcji, a nawet wymagań dostosowanych do osobowości i możliwości danego dziecka. Zajęcia zbiorowe odbywają się w małych grupach. Nauka odbywa się w cyklu VI-letnim dla młodszych dzieci i IV-letnim dla dzieci starszych i młodzieży. Zaletą szkoły jest kameralność, czego efektem jest dobra i przyjazna atmosfera.

            Zapraszamy dzieci i młodzież uzdolnioną muzycznie do nauki w naszej szkole. Szczegółowe informacje o rekrutacji i wnioski o przyjęcie dostępne są na stronie szkoły:

             

            Wypełnione drogą mailową wnioski prosimy przesyłać na adres szkoły:

             

            Więcej informacji uzyskacie Państwo także na szkolnym kanale Youtube, na którym można obejrzeć prezentacje naszych uczniów i dowiedzieć się więcej o naszej szkole:

             

            oraz na szkolnym profilu facebookowym:

             

             

          • W GALERII SZTUKI KLASY III

          • Przy okazji tematu "W galerii sztuki" dziewczęta z klasy III wykonały kolejne zadanie Projektu Edukacyjnego " Z kulturą mi do twarzy". Było to zadanie z modułu I "Mistrzowie pędzla".  Dziewczynki zapoznały się z dziełami wybitnych malarzy. Ich zadaniem było w różnoraki sposób, np. stworzenie „żywego obrazu”, utworzenie reprodukcji i nadanie im nowych tytułów według własnych pomysłów. I tak oto powstały nowe, niepowtarzalne kopie portretów autorstwa Stanisława Wyspiańskiego, Leonarda da Vinci, Józefa Pankiewicza i Johannesa Vermeera. 

          • DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI - ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

          • "WYJATKOWI"

            (Dorota Kluska)

            Tak samo czują, śmieją się, płaczą,

            tysiące mają spraw

            I zachwycając się tym życiem,

            nie szczędzą światu barw...

            Tak samo wierzą w lepsze jutro

            i w sercu noszą nadzieję 

            że warto marzyć, warto kochać, 

            że wszystko po coś się dzieje...

            I chcą tak samo biec po sukces,

            przyjaźni chcą i wsparcia

            słów, które wznoszą aż pod niebo, 

            a czasem łez otarcia.

            Potrafią kochać, potrafią współczuć,

            rozmawiać, po prostu być...

            Różni a przez to tak wyjątkowi...

            I TAK JAK MY, CHCĄ ŻYĆ...

            21.03.2021 obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa zwany też Dniem Kolorowej SkarpetkiŚwiatowy Dzień Zespołu Downa nie bez przyczyny wyznaczono na 21 marca. Jest to początek kalendarzowej wiosny, symbolizujący narodziny nowego życia oraz narodziny ludzi niezwykłych. Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on na 21 dzień 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Każdy z nas może w prosty sposób przyłączyć się do akcji promującej.  Wystarczą do tego kolorowe skarpetki. Kolorowe skarpetki, podobnie jak data obchodów, mają znaczenie symboliczne. Co symbolizują? Różnorodność, odmienność, społeczne niedopasowanie – czyli wszystko to, z czym na co dzień muszą zmagać się osoby dotknięte zespołem Downa. Na znak solidarności, akceptacji i wsparcia tych osób, klasa III wspólnie z wychowawczynią, kolejny już (trzeci) rok z rzędu obchodziła Dzień Kolorowej Skarpetki.

          • POWITANIE WIOSNY PRZEZ KLASĘ III

          • W ostatnim dniu nauki stacjonarnej, (od 22 marca znowu uczymy się zdalnie :( ) klasa III przywitała "pukającą do drzwi wiosnę". Dziewczynki razem z wychowawczynią panią Kariną przygotowały piosenkę na jej powitanie. Aby wiosna nie wahała się do nas przyjść, dziewczęta wystroiły się wiosennie, a na głowy założyły własnoręcznie wykonane wiosenne nakrycia głowy. Kto wie, może któreś się wiośnie spodoba i zostanie już z nami ;) 

          • ZDOBYCIE WRZOSOWA

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie, pomimo panującej pandemii, pamiętają o ważnej dla tego miejsca dacie. 12 marca, w imieniu całej społeczności szkolnej, uczennice klasy III wspólnie z panią dyrektor uczciły Rocznicę Zdobycia Wrzosowa. Pod pomnikiem złożyły wiązankę  z biało – czerwonych kwiatów, zapaliły także znicz i minutą ciszy uczciły pamięć żołnierzy, którzy oddali za swoją Ojczyznę, to co najcenniejsze – „życie”.

          • BohaterON –włącz historię!

          • Kochani, miło mi Was poinformować, że otrzymaliśmy dyplom podziękowania za udział w  ogólnopolskiej kampania o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego- BohaterOn, w której braliśmy udział w październiku zeszłego roku. Wasze kartki i laurki dla Powstańców, które zostały przesłane w formie albumu do Fundacji „SENSORIA” we Wrocławiu, sprawiły żyjącym jeszcze Powstańcom wiele radości i powodów do wzruszenia.

                        Mam nadzieję, że za rok wyślemy jeszcze więcej pięknych kartek, które będą dowodem naszej  radości i wdzięczności za to, że możemy żyć w wolnym i niepodległym kraju.

            Pozdrawiam Agnieszka Staniszewska

          • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

          • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy 9 lutego. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Z tej okazji uczennice klasy III razem z wychowawczynią oprócz rozmów na temat bezpieczeństwa w sieci przygotowały i zaśpiewały piosenkę pt. "Świat realny jest genialny"

          • BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE III

          •  

             

            W piątek 5 lutego w klasie III odbył się "Klasowy bal karnawałowy". Pięknie ubrane dziewczynki, przez dwie godziny razem bawiły się w rytmie swoich ulubionych przebojów. Słodki poczęstunek oraz pizzę zorganizowała wychowawczyni pni Karina oraz rodzice. Zabawy i konkurencje przy muzyce przyniosły dzieciom dużo radości.

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

          • 9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej właśnie okazji uczniowie klasy 2 samodzielnie przygotowali ten włoski przysmak. Każdy z uczniów przyniósł składniki, które najbardziej mu smakują i przyrządził swoją pyszną pizzę. Pamiętacie o Dniu Pizzy? Życzymy Wam smacznego!

          • ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA OD KLASY III

          • Dyrekcji, rodzicom, nauczycielom, pracownikom obsługi oraz wszystkim koleżankom i kolegom dziewczyny z klasy III razem z wychowawczynią Kariną Kankowską składają najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe. 

            Niech magiczna noc wigilijnego wieczoru 
            przyniesie Wam spokój i radość.
            Niech betlejemskie światło rozświetla
            nawet najgłębsze mroki codzienności       
            i wypełnia wasze dni miłością i pokojem.
            Niech Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością
            i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia!

          • MALI I DUZI ARCHITEKCI

          • W ramach projektu edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" uczennice klasy III skonstruowały budowle na wzór słynnych zabytków architektury. Tematyka zadania pasowała również do omawianego na lekcjach tematu o zamkach w Polsce. Tak więc z nieocenioną pomocą rodziców powstały Zamki Królewskie, Krzywa Wieża w Pizie oraz Piramida Cheopsa. Brawa dla dzielnych architektów i budowniczych. 

          • ROZSTRZYGNIĘCIE LEŚNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „EKOGRZYB 3D LUB EKODRZEWO 3D”

          • "Informujemy, że leśny konkurs plastyczny „EKOGRZYB 3D LUB EKODRZEWO 3D” został rozstrzygnięty. Organizatorami konkursu i fundatorami nagród są: Państwowe Gospodarstwo Leśne „Lasy Państwowe” Nadleśnictwo Międzyzdroje oraz Woliński Park Narodowy. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. W dniu 19 listopada 2020 r. Komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła najciekawsze prace. Na konkurs wpłynęło łącznie 316 prac."

            Z przyjemnością informujemy, że troje uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia:

            KATEGORIA I: PRZEDSZKOLE – 96 prac
            DAWID URBAŃSKI, 6 LAT, ODZIAŁ 0 (grzyb)

            KATEGORIA II:  SZKOŁA PODSTAWOWA KL. I-III – 130 prac
            JULIA OSIŃSKA, 9 LAT, KLASA III (grzyb)

            KATEGORIA IV:  SZKOŁA PODSTAWOWA KL. VI-VIII – 31 prac
            SZYMON MACHAŁA, KL. VIII (drzewo)

             

          • Podziękowanie za udział w akcji „Szkoła do hymnu”

          • Szanowni Państwo Dyrektorzy, 

            w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Cieszę się, że tak wielu uczniów i nauczycieli uczciło w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości.

            W tegorocznej akcji wzięło udział 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! 

             W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom. 

             

             Z poważaniem Anna Ostrowska Rzecznik Prasowy MEN