• "POWITAJMY MALEŃKIEGO JEZUSA Z RADOŚCIĄ..."

          • Tradycją jest, że dziewczynki (obecnie już w klasie 4) wspólnie z wychowawczynią w imieniu Samorządu Uczniowskiego przygotowują świąteczne życzenia. 

            Z okazji świąt Bożego Narodzenia wielu głębokich i radosnych przeżyć,wewnętrznego spokoju,zadumy nad płomieniem świecy,zwolnienia oddechu,nabrania dystansu do tego, co wokół,chwil roziskrzonych kolędą,śmiechem i wspomnieniami.

          • Życzenia od klasy I

          • Zdrowych, pełnych miłości świąt Bożego Narodzenia oraz bliskości wszystkich, których kochacie życzą uczniowie i wychowawczyni klasy I

          • CZY TO JUTRO, CZY TO DZIŚ, WSZYSTKIM JEST POTRZEBNY MIŚ!

          • W dniu 25 listopada klasy 0-3 uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, zgadywanki, medale misiowe, opaski z motywem misia, śpiewanie piosenek, misiową fotobudkę oraz dekorowanie maślanych ciastek. Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Na koniec każdy mógł zaprezentować swojego pluszowego misia. 

          • 103 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

          • „Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”.

                                                                                                                     Jan Paweł II

            Dzień 11 listopada jest ważną datą w kalendarzu każdego Polaka. W tym roku nie mogliśmy świętować wspólnie tego dnia, ale wszystkie klasy w szkole zaangażowały się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. 10 listopada oddział przedszkolny oraz  klasy 0-III przygotowały i wykonały przepiękny montaż słowno - muzyczny, który przedstawiły Pani Dyrektor, swoim nauczycielom oraz zaproszonej klasie IV. Montaż miał przybliżyć młodemu pokoleniu ciężkie czasy zaborów oraz przypomnieć, że 11 Listopada jest symbolem miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbolem wiary i zwycięstwa. Wszyscy uczniowie klas IV- VIII, na lekcjach plastyki wykonali portrety Józefa Piłsudskiego, które dumnie ozdabiały nasz hol szkolny. Wychowawczyni klasy IV przygotowała pieśń, którą mimo choroby, z domu zaśpiewała przepięknie Julia Osińska.

          • BohaterON – włącz historię!

          • W tym roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskim projekcie "BohaterON w Twojej Szkole". Celem akcji jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Projekt ma wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. W oparciu o materiały przygotowane przez organizatora projektu, na lekcji historii przeprowadzono zajęcia poświęcone tematyce Powstania Warszawskiego. Uczniowie klas V-VI wysłuchali wspomnień jednego z powstańców, Pana Stanisława, który swoją opowieścią przeniósł wszystkich do okupowanej, powstańczej Warszawy. Słuchowisko "Mały roznosiciel nadziei" dostarczyło uczniom  wielu wzruszeń, skłoniło ich  do refleksji oraz wykonania pięknych ilustracji. Uczniowie starszych klas zapoznali się z najważniejszymi wydarzeniami dotyczącymi Powstania w oparciu o lekcję prowadzoną na kanale "Co za historia" i przygotowali plakaty. Mimo tego, iż w tym roku przygotowanie indywidualnych kartek dla Powstańców nie było formą obowiązkową, to jednak chętni uczniowie wykazali się wielką pomysłowością wykonując kartki dla Powstańców.
            Wszystkim Uczniom, dziękuję za zaangażowanie i zapraszam do uczestniczenia w akcji za rok.
            Szkolny koordynator projektu 
            Agnieszka Staniszewska

          • DZIEŃ ZDROWEGO ŻYWIENIA

          • "Dzień zdrowego żywienia " to ciekawe święto, którego celem jest edukowanie dzieci w zakresie zdrowego żywienia i przypomnienie jak ważne są dobre nawyki żywieniowe. Uczniowie klasy 1 wraz z rodzicami chętnie włączyli się do celebrowania tego święta każdego dnia i przygotowywania ciekawych, zdrowych przekąsek od poniedziałku do piątku. W sniadaniówkach naszych pierwszaków systematycznie pojawia się papryka, marchewkowe frytki, gruszki, jabłka, pomidorki i orzechy. 8 listopada podczas naszej lekcji chcieliśmy zwrócić uwagę na to: Co spożywamy? Czy jemy codziennie śniadanie? Czy w naszej diecie są ważne składniki np. ryby, owoce i warzywa? Ile jemy słodyczy? Czy mamy czas na aktywność ruchową?

            Pamiętajmy o tym, że nasze zdrowie to nie tylko zdrowe posiłki, ale również dobra kondycja! 

          • EKO - TRIKI

          • Uczniowie klas 1-3 biorą udział w ogólnopolskim projekcie "Eko-triki ". Oto pierwsze zadania, które zrealizowaliśmy:"Las w słoiku ", "Eko-kreacje". 

          • ŚWIATOWY DZIEŃ ORIGAMI 2021 W NASZEJ SZKOLE

          • Święto miłośników składania papieru — Światowe Dni Origami, które trwają od rocznicy urodzin Lillian Oppenheimer 24 października (założycielki pierwszej grupy Origami w Stanach Zjednoczonych i współzałożycielki analogicznej grupy w Wielkiej Brytanii) do Dnia Origami obchodzonego w Japonii 11 listopada uczciliśmy w naszej szkole w dniu 27 października br. Najlepszym sposobem obchodzenia takiego święta jest oczywiście własnoręczne składanie papieru.
            Spróbowaliśmy swoich sił w składaniu kopert – różnych rozmiarów (oj te mini wymagały precyzji i cierpliwości), zakładek do książek oraz wyplatanych sześcianów. Przy okazji powtórzyliśmy wiadomości o własnościach figur geometrycznych. Sztuka orgiami rozwija bowiem wyobraźnię geometryczną i wiedzę z geometrii przestrzennej, wymaga sprawności manualnej i koncentracji; jest atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. 
            W Japonii origami pojawiło się już w VII w. To mnisi nauczyli umiejętności produkcji papieru, a w dalszej kolejności zaszczepili u Japończyków zamiłowanie do jego składania.
            Początkowo papier był bardzo drogi. Używano go przede wszystkim do celów związanych z ceremoniami religijnymi w tym z kultem pogrzebowym. W późniejszych wiekach zaczęto przyozdabiać origami również domy. W XVIII wieku ozdoby z papieru pełniły funkcje użytkowe. Pojawiały się m.in. żurawie, żaby, karpie, cykady o znaczeniu symbolicznym, jak również lalki i postacie ze sztuk teatralnych.
            Tradycja składania papieru była przekazywana drogą ustną z pokolenia na pokolenie. Najstarsze dokumenty zapisane o origami pochodzą z przełomu XVII/XVIII w. W 1797 r. w Japonii powstał pierwszy podręcznik origami, w którym pokazano 49 sposobów składania żurawia, japońskiego. W Europie origami pojawiło się najpierw w Hiszpanii. Później bardzo szybko rozprzestrzeniło się również na inne kraje. Polskie Centrum Origami znajduje się w Poznaniu.
            Tradycyjne orgiami polega na tworzeniu figur z kwadratowego arkuszu papieru poprzez zaginanie, bez użycia kleju i nożyczek. Obecnie istnieje wiele odmian Origami, między innymi Origami modułowe, które umożliwia wykonanie przestrzennych figur z wielu, połączonych ze sobą, małych elementów z Origami.
            Ten rodzaj sztuki został tak popularny w Japonii, że jest obowiązkowym przedmiotem w szkole. Podobno nawet, aby dostać się na jakąkolwiek japońską uczelnię artystyczną, należy wykazać się znajomością Origami. Japończycy, uważają, że Origami pomaga w nauce matematyki, geometrii. Ćwiczy precyzję, sprawność manualną, koncentrację oraz wykonywanie zadań według ściśle określonej kolejności. Najbardziej rozpowszechnioną formą z papieru w Japonii jest żuraw, który symbolizuje szczęście i życie. Pierwszy podręcznik Origami przedstawiał aż 49 sposobów wykonania żurawia. Japończycy również stworzyli największego na świecie żurawia, mającego 81,94 m rozpiętości skrzydeł. Zaś najmniejszego wykonał pan Naito Akira, tworząc żurawia z arkuszu papieru o wymiarach 0,1mm x 0,1 mm.

          • #SzkołaPamięta

          • Klasa IV pamięta o tych którzy odeszli. 29 października razem z wychowawczynią Kariną Kankowską wzięła udział w akcji #SzkołaPamięta. Szkoła pamięta to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

            W czasie zajęć z wychowawcą dziewczynki odwiedziły lokalne miejsca pamięci, poznały związaną z nimi historię oraz postawiły kwiaty i zapaliły znicze.

          • "RODZINKA RZĄDZI" ;)

          • 26 października klasy IV - VIII pojechały do Kina Eva w Międzyzdrojach na film animowany pt. "Rodzinka rządzi". Jest to kontynuacja nominowanej do Oscara® przebojowej, animowanej komedii Dzieciak rządzi ze studia DreamWorks Animation. Twórcy DreamWorks przypominają, że... rodzina to jest siła! Co prawda bracia Tim i Ted Templeton zdążyli już dorosnąć i w międzyczasie oddalić się od siebie, jednak nowe pokolenie dzieciaków też ma coś do powiedzenia. 7-letnia Tabitha nie zamierza ukrywać, że ubóstwia swojego swoja Teda, z kolei mała Tina ujawnia, że jest – ta-da! – tajną agentką BabyCorp z misją odkrycia mrocznych sekretów tajemniczego założyciela szkoły Tabithy. To dzięki niej bracia Templeton zjednoczą się w nieoczekiwany sposób i odkryją, co tak naprawdę ma znaczenie.

            Film bardzo wszystkim się podobał. Po seansie, wszyscy z uśmiechami na twarzy poszliśmy się posilić. Pogoda tego dnia bardzo nas rozpieszczała, wyszło słońce i zrobiło się bardzo ciepło. Każda klasa razem z wychowawcą postanowiła spędzić czas wolny na swój sposób. Klasa VII i VIII spacerowały po Międzyzdrojach, klasa V i VI spędziły czas na nowym, świetnym placu zabaw, klasa IV spędziła ten czas na plaży. Do szkoły wszyscy wrócili zmęczeni, ale w wyśmienitych humorach.

          • ŚLUBOWANIE KLASY I

          • Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość ta miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. 29 października, uczniowie klasy pierwszej, ubrani w stroje galowe, niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Najpierw jednak uczniowie zaprezentowali przygotowany przez siebie program artystyczny. Pochwalili się swoimi talentami: recytowali wiersze, tańczyli, grali na instrumentach i śpiewali piosenki. Wykazali się wiedzą, jaką już zdobyli w szkole. Następnie uczniowie złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Ślubowali sumiennie wywiązywać się z uczniowskich obowiązków i przynosić szkole dumę. Po ślubowaniu pani dyrektor Aneta Sikora dokonała aktu pasowania. Na zakończenie uroczystości życzenia i prezenty przekazali przybyli goście: Pani dyrektor Aneta Sikora, sołtys Roman Ebertowski, przewodnicząca Rady Rodziców Monika Hałabaty, oraz rodzice.

          • MIASTO NAUKI - LOGICO

          • W czwartek 28 października naszą szkołę odwiedziło Miasto Nauki-Logico. Uczniowie klas 0-8 mieli okazję uczestniczyć w wielu eksperymentach. Oglądaliśmy wybuchowe eksperymenty z wykorzystaniem ciekłego azotu. Byliśmy świadkami procesu zamarzania owoców zanurzonych w azocie. Przygotowano mieszankę płynu do naczyń, gorącej wody i ciekłego azotu, dzięki czemu powstała tzw. „kupa dinozaura”. Efektem eksperymentu była duża piana, kształtem przypomnijaca wulkan. Na koniec zajęć uczniowie mogli zjeść chrupki kukurydziane, wcześniej zanurzone w azocie, efektem czego byla para wydobywająca się z nosa. Zajęcia nagrodzono gromkimi brawami. Naukowcy zaprosili nas na kolejne zajęcia, ale już w swoim laboratorium w Szczecinie. 

          • KIERMASZ KSIĄŻKI

          • Klasa 3 wzięła udział w konkursie czytelniczym „Zamiast pączka lepsza książka”.
            Zadaniem konkursowym było zorganizowanie i stworzenie własnej reklamy kiermaszu książek z Księgarnią Tuliszków. Do wygrania są vouchery na zakup książek. Udział w tym konkursie przyniósł nam wiele radości. Uczniowie podeszli do tego zadania bardzo profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem polecali zakup książek, ponieważ warto czytać. Książka to najlepszy przyjaciel, nauczyciel i animator czasu wolnego, a korzyści płynące z czytania książek są nieocenione i niedoceniane. Poza wszystkim KSIĄŻKI NIE TUCZĄ, chociaż są najlepszym pożywieniem dla głodnego wiedzy i doświadczeń umysłu. 

          • EMOCJONUJĄCA MATEMATYKA

          • Matematyka, rachunki, emocje… 
            W Szkole Podstawowej we Wrzosowie – matematyka nie (jak powszechnie) kojarzy się negatywne. U nas - mega pozytywnie, pełna radości i energii. A to wszystko za sprawą Kahoot. 
            Kahoot! to narzędzie do tworzenia i przeprowadzania interaktywnych live-quizów. Za pomocą urządzeń mobilnych (telefony, tablety szkolne z programu OSE) uczestnicy odpowiadają na pytania.
            Każdy z uczestników, po każdym pytaniu, dostaje informację na którym jest miejscu, a na ekranie podsumowującym widoczny jest zmieniający się ranking. Najlepiej gra się w kilka osób i… wymyśla pseudonimy:) 

            Aplikacja sprawdza nasze umiejętności matematyczne oraz…refleks i opanowanie w grze.
            Super zabawa, nie chcemy kończyć; zadania niby takie, jak w podręczniku, a „liczą się” szybciej.

          • MISTRZOSTWA POWIATU KAMIEŃSKIEGO W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

          • W środę 13 października 2021r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Rewelacyjnie spisały się dziewczynki reprezentujące Szkołę Podstawową we Wrzosowie, które zajęły III miejsce w swojej kategorii. Nasze uczennice przegrały tylko z zawodniczkami posiadającymi licencje i trenującymi w profesjonalnych klubach. Jeszcze lepiej spisali się chłopcy, którzy zwyciężyli w swojej kategorii, nie dając szans innym drużynom. Zajęcie I miejsca zapewniło im awans do etapu regionalnego.

            Uczniowie reprezentujący naszą szkołę w turnieju to:

            Milena Chopcian kl. VII

            Sara Sobczak kl. VII

            Alan Klamborowski kl. VIII

            Wiktor Kołodziej kl. VIII

            GRATULUJEMY !!!!!!! :)

          • AKCJA SZKOŁO POMÓŻ I TY

          • Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w działalność dobroczynną na rzecz potrzebujących. 
            W październiku  Samorząd Uczniowski naszej szkoły wziął udział w akcji charytatywnej "Szkoło pomóż i Ty". Jest to akcja organizowana już od kilkunastu lat przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych "Pomóż i Ty".
            W tym roku sprzedaż cegiełek miała na celu zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla 10-letniego Kacpra Pawłowskiego. Chłopiec, kiedy skończył roczek zdiagnozowano u niego dziecięce porażenie mózgowe.  Aby Kacper mógł rozwijać się niezbędny jest specjalistyczny sprzęt, który pomoże mu w komunikacji, nauce pisania, czytania i mówienia. Jego koszt to około 10 tysięcy złotych.
            Wśród uczniów, nauczycieli i ptracowników  naszej szkoły rozprowadzane były cegiełki  w cenie 2 złotych. Każdy mógł zakupić dowolną ilość. 
            Wspólnie udało się uzbierać 170 złotych. 
             
            Za każdą zakupioną cegiełkę i tym samym okazane serce serdecznie dziękujemy!!!
             

          • INNOWACJA Z JĘZYKA POLSKIEGO

          • W roku szkolnym 2021/2022 w naszej szkole została wprowadzona innowacja z języka polskiego pt.: „LEKTUROWY NIEZBĘDNIK UCZNIA, CZYLI LEKTUROWNIK”, która  skierowana jest do uczniów klas VII - VIII, a jej autorką jest p. Arletta Sobczak. Do tego nowatorskiego rozwiązania przyłączyła się także p. Julita Kapłon. Innowacja ma na celu szerzenie idei rozwoju czytelnictwa oraz świadomego korzystania z tekstów literackich. Ma ona zachęcać i motywować uczniów do wnikliwego czytania lektur obowiązkowych i uzupełniających oraz wyszukiwania w nich potrzebnych informacji. Dzięki temu uczeń zda sobie sprawę, że literatura nie jest zamkniętą dziedziną, ale oddziałuje w wielu aspektach i w różny sposób na otaczającą go rzeczywistość. Korzyścią płynącą z ww. innowacji będzie także ujęcie wszystkich lektur w jednym „miejscu”, dzięki czemu uczniowie z łatwością będą mogli sięgnąć do zeszytu zwanego „Lekturownikem” w ramach powtórek przed sprawdzianem ósmoklasisty

          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

          • "Nauczyciel widzi więcej niż twarze dzieci, stara się zobaczyć ich dusze".

            Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

            13 października 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie odbyła się krótka akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, oraz uczniowie.

            W części artystycznej  uczniowie odziału przedszkolnego, klas 1-3 oraz 4 i 6 śpiewem i wierszami wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

            W części oficjalnej glos zabrała Pani Dyrektor Aneta Sikora, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

            Przedstawicielki Rady Rodziców wręczyły na ręce Pani Dyrektor kwiaty oraz przygotowały słodki poczęstunek.

            Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki. Uroczystość wywołała uśmiech na twarzach zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Naładowani pozytywną energią wrociliśmy na lekcje.

            Wykształcenie to dar najcenniejszy, którego nic i nikt nie jest w stanie nas pozbawić… W podziękowaniu za trudną pracę i wskazanie właściwej drogi, my Uczniowie pragniemy, aby nie zabrakło Wam Nauczycielom zapału do kształtowania naszego pokolenia, abyście uczyli nas pokonywania trudności i kierowania się w życiu tylko dobrem. Potrzebne nam są wzorce, i Wy, Drodzy Nauczyciele, nimi jesteście.

            W imieniu Samorządu Uczniowskiego życzymy wytrwałości, sukcesów zawodowych, jak również uśmiechu każdego dnia!!!

             
          • PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ


          • W dniu 7 października odbyło się w naszej szkole pasowanie uczniów klas 1, 2 i 3 na czytelnika biblioteki.          
            Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
            Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie doskonale. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki i  sposobem wypożyczania książek. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczycie przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie każde z dzieci wypożyczyło książkę do domu. Ponadto każdy  uczeń otrzymał słownik ortograficzny. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się wszystkim uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

            Drodzy Rodzice,
            Korzystając z okazji pragniemy podkreślić, jak bardzo ważną rzeczą jest czytanie dzieciom minimum 20 minut dziennie bajek i innych utworów literackich przez rodziców i najbliższych. Czytanie na głos stymuluje pamięć, nawiązywana jest bezpośrednia relacja co w dużym stopniu przyczynia się do wszechstronnego rozwoju dziecka. Obcowanie ze słowem pisanym pobudza wyobraźnię, uczy kreatywności, ortografii, empatii, wrażliwości na innych, jest cudowną receptą na nudę, wprowadza w całkiem nowy świat. Codzienne czytanie dziecku zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych.

          • „SZLAKIEM PARKÓW NARODOWYCH”

          • KLASA 3 WRAZ Z PANIAMI SERDECZNIE ZAPRASZA WSZYSTKICH UCZNIÓW DO UDZIAŁU W PROJEKCIE POD TYTUŁEM „SZLAKIEM PARKÓW NARODOWYCH” 
            Celem projektu jest zapoznanie uczniów z formami ochrony przyrody w Polsce. Uwrażliwienie na piękno ziemi ojczystej oraz potrzebę ochrony środowiska naturalnego. Kształtowanie wśród dzieci postawy przyjaznej przyrodzie, uwrażliwienie na problemy ginących gatunków, a w szczególności zwrócenie uwagi na niszczącą działalność człowieka. Dostrzeganie zagrożeń wynikających z nadmiernej eksploatacji środowiska. Uwrażliwienie na problematykę zagrożeń środowiska i propagowanie jego ochrony.
            Adresatami programu są uczniowie klas I-VIII Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie. 
            Czas trwania i realizacja projektu: Projekt rozpoczął się w październiku 2021r., a zakończy w czerwcu 2022r. Składać się będzie z 9 modułów. Każdy moduł trwać będzie 1 miesiąc. W 8 modułach organizatorzy projektu przygotowują ciekawą wystawę prezentującą  losowo wybrany Park Narodowy. Znajdować się ona będzie na głównym holu szkoły, aby była dostępna dla każdego ucznia. Na zakończenie projektu w 9 module odbędzie się konkurs, zorganizowany dla całej szkoły. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie gry planszowej na temat wybranego z pośród prezentowanych Parku Narodowego. Do konkursu uczniowie podchodzą indywidualnie, pomoc rodziny w wykonaniu zadania jest akceptowana. Ogłoszenie wyników odbędzie się pod koniec czerwca, podczas zorganizowanego dnia, poświęconego grom planszowym. Udział w projekcie jest dobrowolny.