• FABRYKA PIERNIKÓW

          • Po przerwie spowodowanej pandemią, 14 grudnia ruszyła fabryka pierników. Ponieważ do pracy w fabryce zgłasza się zawsze dużo chętnych ;) pracowaliśmy na dwie zmiany. W godzinach przedpołudniowych swoje pierniki piekli i dekorawali uczniowie klas 1-3. Uczniowie klasy starszych pracowali w godzinach późnopopołudnowych. Zapłatą za pracę przy produkcji była dobra zabawa, integracja uczniów oraz porcja pysznych i włanoręcznie udekorowanych pierniczków, których zapach do dzisiaj roznosi się po szkole. Przy okazji późnej pracy okazało się, że po południu naszą świetlicę odwiedzają niezwykli goście.... jacy??? Sprawdźcie sami na filmie poniżej ;) 

          • MATEMATYCZNE MIKOŁAJKI

          • Jak co roku szaleństwo mikołajkowe zawitało i na lekcje matematyki.

            Na rozgrzewkę trenowaliśmy dodawanie. W wyniku czego okazało się, że trójkątna choinka z liczb (dla dociekliwych - to trójkąt Pascala) zawiera w sobie zadziwiające własności symetrii, liczb, figur.

            Potem zmierzyliśmy się z rebusem z kalendarza adwentowego ZCDN  w Szczecinie (zachęcam do zabawy https://view.genial.ly/637e2baa896127001328dd12/presentation-adwentowy-kalendarz-zcdn-na-strone).

            A na koniec - aktywności geometryczne – magia papieru, nożyczek i matematyki, pozwoliła wyczarować nam urokliwe, niepowtarzalne, śnieżynki – nie do kupienia. A wszystkie działania docenione zostały mikołajkowymi słodkościami.

          • 3 GRUDNIA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

          • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest od 1992 roku na całym świecie 3 grudnia. Celem Dnia Osób Niepełnosprawnych jest upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku.

                                                                                           PAMIĘTAJMY!!!

                                                                 KAŻDY jest INNY, WSZYSCY jesteśmy RÓWNI!!!

            Osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom, opiekunom, przyjaciołom życzymy siły i wytrwałości w pokonywaniu codziennych przeciwności! Życzymy również, aby na drodze ku samodzielności nie opuszczało Państwa przekonanie, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w dążeniu do realizacji pragnień, pasji i marzeń. Niech ten dzień będzie wyjątkowy, a każdy kolejny niech przynosi ogrom radości i szczęście.

                                                                                       BĄDŹMY RAZEM!!! 

          • O TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI

          • W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu Em@tyczna Klasa w tym miesiącu dużo rozmawialiśmy o tolerancji i życzliwości. 16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji i w związku z tym podczas godzin wychowawczych dyskutowaliśmy o różnorodności i szacunku wobec innych bez względu na ich wygląd, wyznawaną religię czy pochodzenie. Uczniowie oglądali film pt. „Cyrk motyli”, który uświadomił im, jak poważnym problemem jest brak akceptacji samego siebie oraz brak poczucia własnej wartości spowodowany nietolerancją innych. Przygotowany został również plakat składający się z wielu kolorowych piórek tworzących skrzydła, w metaforyczny sposób przedstawiający to, że różnorodność jest piękna. W poniedziałek 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Na szkolnym holu zawisła gazetka zawierająca najważniejsze informacje na temat tego święta. Tego szczególnego dnia działała też poczta życzliwości, czyli specjalnie przygotowana skrzynka, do której uczniowie i nauczyciele mogli wrzucać kartki z miłym słowem i życzliwymi pozdrowieniami. Aby uwiecznić ten dzień pełen dobra, uczniowie mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie w specjalnie przygotowanej fotobudce. Z pewnością rozmowy o tolerancji i życzliwości jeszcze bardziej zmotywowały naszych uczniów do okazywania na co dzień wobec siebie szacunku, serdeczności, uśmiechu, do mówienia miłych słów i niesienia bezinteresownej pomocy innym! 

          • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          • Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe obchodzone co roku na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto, które uczy każdego z nas, że wolność nie jest dana raz na zawsze, nie jest dana, ale jest zadana. Wolność i niepodległość to wartości, o które należy wciąż dbać i stale je pielęgnować. 

            10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi włączyli się do akcji #SzkołaDoHymnu i o godzinie 11.11 odśpiewali 4 zwrotki „Mazurka Dąbroskiego’.  Podczas tej uroczystości przygotowany przez uczniów montaż słowno - muzyczny przypomniał wszystkim historię niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy, jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.

          • BAL DYNIOWY

          • 27 października było kolorowo, zwłaszcza pomarańczowo, wesoło i ciekawie, a wszystko to za sprawą Dyniowego Balu. W tym roku królowały przebrania dyniowe, choć nie brakowało wróżek i innych bajkowych postaci. Tradycyjnie były tańce, sportowe konkurencje i dyniowy poczęstunek. 

          • Innowacja CZAS START!

          • Innowacja „Mali odkrywcy” wynikła z potrzeby uczniów kl. II, poszerzania wiedzy o otaczającym świecie, a także wyjście naprzeciw wymogom edukacyjnym zawartym w aktualnej podstawie programowej dla I etapu edukacyjnego. 7 listopada wykonaliśmy pierwsze doświadczenie w ramach naszego klasowego przedsięwzięcia. „Chemiczne jojo” to bardzo atrakcyjny eksperyment dla ciekawych świata, małych naukowców. Uczniowie klasy II mogli go przeprowadzać wykonując wszystkie czynności samodzielnie i obserwując dosyć długo zachodzące reakcje. Doświadczenie sprzyjało wymianie ciekawych spostrzeżeń. 

            "Chemiczne jojo" to zapowiedź kolejnych, fascynujących odkryć w naszej klasie.

             

          • DZIEŃ KANAPKI

          • Chleb, masło, wędlina, ser, ogórek...? Czy jest wśród nas jedna osoba, która nie jadła takiej kanapki? Warto też wspomnieć, że według legendy zawdzięczamy to danie oraz nazwę Johnowi Montagu – czwartemu hrabi Sandwich (ang. kanapka). Hrabia był wielkim fanem hazardu i nie chciał się od niego odrywać na posiłek. Dlatego poprosił swoich służących, żeby przygotowali mu posiłek, do którego jedzenia nie są potrzebne sztućce. Sprytni służący podali mu kawałki mięsa pomiędzy dwoma kromkami chleba. Kiedy ludzie usłyszeli o tym pomyśle, zamawiali „to samo co Sandwich”, a w końcu po prostu „sandwich”.

            W tym roku 4 listopada obchodziliśmy w szkole święto tego genialnego pomysłu, ale nie tylko. Uczciliśmy Dzień Kanapki w bardzo nietypowy sposób. Samorząd Szkolny zorganizował w czasie przerw sprzedaż ciepłych tostów z serem, a zebrane pieniądze – 195 złotych, zostały przeznaczone na szczytny cel, jakim była pomoc zwierzętom ze schroniska w Sosnowicach. Było pysznie, a przy okazji uczniowie znów mieli okazję przypomnieć sobie, jak ważna w życiu jest empatyczna postawa wobec innych, także „mniejszych braci”.

          • MISTRZOWIE TENISA STOŁOWEGO

          • We wtorek 25 października br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci 2022/2023, Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2022/2023. Szkołę Podstawową we Wrzosowie reprezentowały dwie drużyny:

            1. W kategorii klas VII – VIII dziewcząt: Milena Chopcian i Sara Sobczak.

            2. W kategorii klas VII – VIII chłopców: Dariusz Jańczak, Filip Kobek i Iwo Sadowski.

            Rewelacyjnie spisały się dziewczęta reprezentujące Szkołę Podstawową we Wrzosowie, które zajęły II miejsce w swojej kategorii. Nasze uczennice wygrały dwa spotkania z zawodniczkami z Ładzina i SP nr 2 z Kamienia Pomorskiego, przegrały tylko jeden mecz po wyrównanej walce z uczennicami z Jarszewa (2:3).

            Jeszcze lepiej spisali się chłopcy, którzy zwyciężyli w swojej kategorii, nie dając szans innym drużynom. Zajęcie I miejsca zapewniło im awans do etapu Regionu B.

            GRATULUJEMY!!!

          • Code Week z Laboratorium Przyszłości i robotami Q-Scout

          • W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania 2022, znanego jako Code Week uczniowie w trakcie lekcji informatyki poznawali świat robotyki, elektroniki
            i programowania oraz nabywali umiejętności inżynierskie.

            Ich zadaniem było rozpakowanie i zbudowanie robota edukacyjnego Q-scout zgodnie z instrukcją (unboxing), sterowanie robotem za pomocą urządzeń mobilnych; a na kolejnym poziomie – zaprogramowanie robotów i ich czujników (ruch, dźwięk, światła).

            Wykonanie zadań wymagało od starszych uczniów stosowania pojęć
            i umiejętności obliczania prędkości, drogi, czasu i zamiany jednostek przy programowaniu ruchu robota na konkretnych odcinkach.

            Te aktywności z podstaw robotyki zdecydowanie należą do ulubionych zadań naszej młodzieży. W realizacji działań wykrzystano szkolne tablety oraz sprzęt dostarczony w ramach programu Laboratorium Przyszłości.

          • #SzkołaPamięta 2022

          • Już po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaPamięta. W ramach akcji przedstawicielki uczniów naszej szkoły odwiedziły lapidarium, pomnik ku pamięci żołnierzy 4 i 5 Pułku 2 Dywizji Piechoty 1 Armi Wojska Polskiego oraz pomnik poświęcony ofiarom Katynia i Smoleńska. Złożono kwiaty i zapalono znicze i minutą ciszy uczczono pamięć wszystkich którzy odeszli. Wyrazem naszej pamięci było też przygotowanie prac plastycznych i gazetek tematycznych nawiązujących do polskiej tradycji świąt zadusznych.

          • PASOWANIE NA UCZNIA

          • Uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej odbyło się 25 października 2022r. Podczas akademii uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Śpiewali piosenki, recytowali wiersze i przepięknie zatańczyli. Po zakończonej części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły. Ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

          • TYDZIEŃ EMPATII

          • Tydzień empatii to pierwsza misja, którą uczniowie naszej szkoły wykonali w ramach projektu Emp@tyczna Klasa. Na korytarzu szkolnym powstała gazetka, z której można było dowiedzieć się, czym jest empatia i jakie są korzyści z niej płynące, a także „wziąć” ze sobą dobre słowo i podzielić się nim z innymi. W ramach obchodów tygodnia empatii gościliśmy w szkole aktorów z Teatru Kurtyna, którzy zaprezentowali dwa spektakle profilaktyczne. Młodsi uczniowie obejrzeli bajkę „Mapa Skarbów”, natomiast ci starsi spektakl pt. „Przesłuchanie”. Obydwa przedstawienia miały na celu kształtowanie postaw społecznych takich jak wytrwałość w działaniu i dążeniu do celu, a także empatię i szacunek dla słabszych, wrażliwość na krzywdę człowieka oraz radzenie sobie z negatywnymi emocjami. Podczas lekcji wychowawczych uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami rozmawiali o empatii, oglądali filmy edukacyjne na ten temat, odgadywali emocje pokazane w odgrywanych przez siebie scenkach; powstały również mapy myśli i plakaty. W klasie 6 w ramach realizacji innowacji „Everyday English. Godzina wychowawcza w języku angielskim” uczniowie rozmawiali o empatii po angielsku, tworzyli chmurę wyrazową z wyrazami, które kojarzą im się ze słowem empathy – empatia. Ci najmłodsi również zaangażowali się w obchody– wysłuchali historii o empatii „Rozumiem, co czujesz” z książki autorstwa Marka Michalaka pt. „Opowieści o tym, co w życiu ważne”. Aby okazać swoją troskę o zwierzęta przed nadchodzącą zimą, Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę karmy, która zostanie przekazana do najbliższego schroniska. I chociaż tydzień empatii się skończył to działania naszych uczniów będą kontynuowane, bo teraz już wiedzą, jak ważna w życiu jest empatyczna postawa wobec innych

          • Ogólnopolski Projekt EMP@TYCZNA KLASA

          • W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła dołączyła do trzeciej edycji Ogólnopolskiego Projektu EMP@TYCZNA KLASA. Projekt ten ma na celu kreowanie postawy lojalności, współpracy i pomocy wśród dzieci i młodzieży. Jego założeniem jest rozwijanie u dzieci i młodzieży umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób oraz reagowania na dany sposób zachowania.

             

            EMP@TYCZNA KLASA jest odpowiedzią na kierunki realizacji polityki oświatowej państwa ogłoszone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w roku szkolnym 2022/2023 tj.

            • wychowanie zmierzające do osiągnięcia ludzkiej dojrzałości poprzez kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji,
            • rozwijanie umiejętności metodycznych nauczycieli w zakresie prawidłowego i skutecznego wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesach edukacyjnych,
            • wsparcie edukacji informatycznej i medialnej.

            Uczestnicy w ramach projektu realizować będą comiesięczne zadania – misje.

             

            Cele szczegółowe:

            - rozbudzanie wrażliwości na potrzeby innych ludzi

            - zrozumienie pojęć: empatia, nietolerancja, stereotypy

            - nabywanie umiejętności wczuwania się w stany emocjonalne i sytuacje innych ludzi

            - uczenie dostrzegania pozytywnych cech w innych

            - integracja zespołu klasowego

            - budowanie u dzieci i młodzieży świadomości własnych uczuć

            - kształtowanie pozytywnych postaw społecznych oraz niwelowanie negatywnego zachowania dzieci i młodzieży poprzez włączenie jej w działalność wolontariatu

            -wyrabianie zdolności do samomotywacji

            - wyrabianie poczucia odpowiedzialności za siebie i innych -przezwyciężanie uprzedzeń, przesądów

            - uświadomienie konieczności doskonalenia zdolności empatycznych

            - kształtowanie kompetencji kluczowych

             

            Organizatorem Ogólnopolskiego Projektu Emp@tyczna Klasa jest Szkoła Podstawowa nr 23 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Toruniu.

            Autorami projektu są Agnieszka Krzemieniewska oraz Marek Grzywna.

             

          • "JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE"

          • W dniach 12.10.2022 - 19.10.2022 nasza szkoła wzięła udział w kampanii społecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski (w skrócie MDBL) „JA NIE WIDZĘ CIEBIE, TY ZOBACZ MNIE!” 2022.

            W tych dniach przeprowadzone zostały zajęcia z dziećmi w formie pogadanek, lekcji wychowawczych, na temat potrzeb i możliwości osób, które nie widzą lub widzą słabo.

            Celem tych zajęć było:

            • kształtowanie postaw społecznych opartych na otwartości, tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzrokową,
            • zwiększenie integracji osób, które nie widzą lub widzą słabo ze środowiskiem społecznym i poprawienie ich funkcjonowania w tym środowisku,
            • przygotowanie uczniów do udzielania właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku, zauważenie ich problemów,
            • zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnością wzrokową.

            Uczniowie zapoznali się z atrybutami osoby niewidomej oraz poznali historię „białej laski”. Próbowali wykonywać proste czynności bez użycia zmysłu wzroku. Odgadywali przy pomocy zmysłu dotyku i węchu jakie rzeczy znajdowały się w tajemniczym pudełku. Sporym wyzwaniem okazało się poruszanie po szkole z zawiązanymi oczami. Nauczyciele przedstawili alfabet zapisany techniką Brailla. Wyjaśnili na czym ona polega. W Braillu każda litera to odpowiedni znak, układem sześciu podstawowych punktów. Niewidomi czytają „widząc" litery czubkami palców. Książki dla niewidomych są drukowane na grubym papierze, by możliwe było wytłoczenie wypukłych punktów. W jaki sposób można pomóc osobom niewidomym i jak one same radzą sobie w życiu codziennym? O tym dowiedzieli się oglądając filmy edukacyjne Polskiego Związku Niewidomych. Wszyscy wysłuchali również „Bajki bez barier. Bursztyn – dziecko niewidome”.

             

          • ZUPEŁNIE INNA LEKCJA PRZYRODY

          • 19 października 2022r. uczniowie klasy 5, 6 i 7 udali się do Centrum Współpracy Międzynarodowej Grodno na „zupełnie inną lekcję przyrody”. Tematem było „Życie w kropli wody”. Przedmiotem tych niezwykle zróżnicowanych zajęć było poznanie znaczenia wody oraz jej obiegu w środowisku przyrodniczym, a także roli wody w życiu człowieka. Poznaliśmy też podstawowe właściwości wody jako środowiska życia organizmów żywych oraz niektóre organizmy żyjące w „kropli” wody. Zajęcia prowadzone były nad brzegiem morza oraz jeziora w okolicy Grodna skąd każdy uczeń pobrał próbkę wody przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Po zebraniu odpowiednich próbek każdy uczestnik ubrany w biały fartuch udał się do laboratorium. Z pomocą mikroskopów i kamer, udało się w maleńkiej kropli wody odnaleźć „życie”. Na zakończenie uczniowie w grupach wykonali plakaty, ale tym razem „makro” organizmów żyjących nad naszym morzem i jeziorami. Zajęcia prowadzone przez panią Monikę i pana Jacka były bardzo ciekawe. Na pewno tam wrócimy na jeszcze inne lekcje przyrody.

             

          • MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY - "Z KULTURĄ MI DO TWARZY"

          • Uczniowie naszej szkoły biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Z kulturą mi do twarzy". Autorką i koordynatorką projektu jest Paulina Marcysiak nauczycielka z Przedszkola Niepublicznego Piastuś w Inowrocławiu.

            Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/2023 (pkt. 1 – kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro, piękno; pkt. 2 – wspomaganie wychowawczej roli rodziny; pkt. 3 – sięganie do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy; pkt. 4 – doskonalenie kompetencji nauczycieli do pracy z uczniami przybyłymi z Ukrainy; pkt. 7 – wsparcie edukacji informatycznej i medialnej, w szczególności kształtowanie krytycznego podejścia do treści publikowanych w Internecie).

            Udział w projekcie jest bezpłatny.

            Termin realizacji: 3 października 2022 – 23 czerwca 2023

            Cele projektu wynikające z Podstawy Programowej:

            1. Wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele).

            2. Wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej.

            3. Formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób.

            4. Ukierunkowanie ucznia ku wartościom.

            Cele szczegółowe:

            - promowanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno;

            - rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką;

            - współpraca z placówkami kulturalnymi i środowiskiem lokalnym;

            - wychowanie w duchu wartości, takich jak: dobro, piękno, altruizm, patriotyzm;

            - kształtowanie empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych;

            - kształtowanie poczucia przynależności do kraju, regionu, zapoznanie z ich tradycjami i historią w sposób dostępny dziecku;

            - zapoznanie z normami i zasadami życia społecznego oraz ich przestrzeganie;

            - współpraca z rodzicami, włączanie ich do aktywnych działań na rzecz placówki. 

            Sposób realizacji:

            Nauczyciele realizują projekt we własnym tempie w terminie od 3 października 2022 do 23 czerwca 2023, a więc sami decydują o podziale zadań i terminie ich realizacji. Zadania może wykonywać jedna grupa / oddział / klasa lub można je podzielić na kilka.

          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

          • W czwartek 13.10.2022 r. w naszej szkole odbyła się akademia  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia najmłodszych dzieci w naszej szkole - przedszkolaków, którzy przywitali wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów piękną piosenką. Po wielkiej owacji przedstwiciele Samorządu Uczniowskiego w kilku słowach przypomnieli znaczenie tego święta oraz jego genezę. Następnie przekazano głos uczniom klas 0 - 3. Po zaśpiewaniu piosenki, zagraniu na skrzypcach przez uczennicę klasy II Agaty Surmy, "Sto lat" dla wszystkich pracowników naszej szkoły na dzwonkach zagrała Nadia Jankowska.

            Samorząd Uczniowski przygotował skecz pt. „Długa przerwa”. W przedstawieniu nasi uczniowie wcielili się w role nauczycieli. Mogliśmy obejrzeć parodię spotkania w pokoju nauczycielskim, podczas której byliśmy świadkami kilku scen z życia naszych pedagogów. Po zakończeniu skeczu przyszedł czas na życzenia. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Każdy z nauczycieli otrzymał symbolicznie - na osłodę, czekoladę.

            Na zakończenie akademii głos zabrała p. Dyrektor, która mówiła o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Opiekunki Samorządu Uczniowskiego p. Arletta Sobczak i p. Karina Kankowska przedstawiły nową przewodniczącą, samorządu Sarę Sobczak oraz zastępców Dawida Szydłowskiego i Julię Osińską. Po zakończonej akademii uczniowie udali się do klas.

          • PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA

          • UWAGA!!!

            ZBIÓRKA KARMY DLA SCHRONISKA W SOSNOWICACH

            CHCESZ POMÓC PRZETRWAĆ ZIMĘ PSIAKOM ZE SCHRONISKA – ZOSTAW KARMĘ, KOCE, PRZYSMAKI W PUDEŁKU  LUB „SYMBOLICZNĄ ZŁOTÓWKĘ”.

            ZBIÓRKA DO 25 PAŹDZIERNIKA !!!

                                              

          • PRZERWA NA CZYTANIE PO RAZ DRUGI W NASZEJ SZKOLE

          • W poniedziałek 10 października odbyła się w naszej szkole Przerwa na czytanie. Jest to akcja realizowana w ramach międzynarodowego miesiąca bibliotek szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Jej celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży; pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Chętni uczniowie przynieśli swoje ulubione książki z domu i czytali je podczas przerw. Dla tych, którzy o tym zapomnieli, pani Ela Gieroń stworzyła w świetlicy kącik czytelniczy z najciekawszymi pozycjami z biblioteki szkolnej, które bardzo zainteresowały wszystkich biorących udział w akcji. Podczas długich przerw wybrane książki czytali naszym uczniom nauczyciele p. Ela Gieroń, p. Katarzyna Sługocka oraz p Julita Kapłon. Na zakończenie pani Arletta Sobczak w imieniu samorządu przygotowała dla naszych młodych czytelników słodki poczęstunek. Cele akcji zostały osiągnięte. Uczniowie zostali zachęceni do sięgnięcia po literaturę, przekonali się też, że ich szkolna biblioteka jest skarbnicą bardzo ciekawych książek i warto do niej zaglądać.