• AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

          • W roku szkolnym 2023/2024 klasa I z inicjatywy wychowawcy Joanny Aftewicz bierze udział w programie edukacyjnym Akademia Bezpiecznego Puchatka. Jest to ogólnopolski program edukacyjny obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole i w Internecie. Po przeprowadzonych zajęciach uczniowie zweryfikują swoją wiedzę rozwiązując Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa.

            Powodzenia!

          • TALENCIAKI 2

          • Nasza Szkoła bierze udział w Akcji SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW. Polega ona na zebraniu największej ilości TALENCIAKÓW. Jak tego dokonać? Wystarczy zrobić zakupy w sklepie LIDL za 50 złotych zawierające minimum jeden owoc lub warzywo. Zachęcamy do włączenia się w akcję nauczycieli, rodziców, uczniów, przyjaciół i znajomych. Razem możemy zebrać dużą ilość TALENCIAKÓW i wygrać atrakcyjne nagrody dla naszej szkoły. TALENCIAKI w formie papierowej prosimy wrzucać do pudełka w holu szkoły, przekazywać pani Karinie. Talenciaki można rownież samodzielnie zeskanować wybierając naszą placówkę. Zachęcamy do wspólnej zabawy! Pomóż nam zbierać TALENCIAKI!

          • DOBRZE ZNOWU WAS WIDZIEĆ :)

          •  

            Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie!!!

            Zanim zadzwoni pierwszy w tym roku szkolnym dzwonek, przeczytajcie, proszę 🙂.

            To od Was zależy, jak będzie wyglądało codzienne życie za kilka lat, jak ludzie będą się wzajemnie traktować. Wy tworzycie przyszłość. Ona zaczyna się w Waszych domach, szkole, ale przede wszystkim, w Waszych sercach i tym, jak traktujecie drugiego człowieka. Nic nie będzie straszne, jeśli będziecie i będziemy się wspierać i sobie pomagać.

            4 września to idealny moment, by zacząć na nowo. Niech będzie to rok, w którym jesteśmy razem. W którym nikt nie czuje się odrzucony, osamotniony, odtrącony, wyśmiany, wykluczony, gorszy, inny… Nieważne, jak wygląda, jak jest ubrany, jaki ma plecak, buty, jakiej słucha muzyki, kim jest. Reagujcie, gdy widzicie czyjś smutek. Reagujcie, gdy widzicie czyjś strach, łzy. Reagujcie, gdy widzicie czyjeś zagubienie. Gdy komuś sprawiana jest przykrość. Są rzeczy, na które nie mamy wpływu, ale na to jak traktujecie koleżanki i kolegów, owszem. To Wy decydujecie, jakie słowa do nich kierujecie. Jak ich określacie. Za każdym razem - to Wasz wybór. To w Was jest siła, która jest większa niż wszelkie trudności, które może postawić los w tym roku. Ratowanie świata zaczyna się od pomocy jednemu człowiekowi. To w Was, jest nasza (moja i Waszych rodziców) nadzieja.

            Ja wiem, że jesteście najlepszym na świecie Pokoleniem. Najlepszymi na świecie dziećmi i młodzieżą.

            Niech to będzie rok, który pokaże wszystko to, co w Was jest najpiękniejsze ❤️

             

          • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

          • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września 2023 r. o godzinie 9:00 w świetlicy szkolnej.

            Po uroczystym rozpoczęciu Roku Szkolnego 2023/2024 uczniowie spotykają się w salach z wychowawcami.

            Msza święta o godzinie 8.15 w kościele we Wrzosowie.

          • ŻYCZENIA NA WAKACJE!!! BĄDŹCIE BEZPIECZNI!!!

          • Z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023 wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Uczniom życzymy zdrowych, bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzieńoraz szczęśliwego powrotu do szkoły.​​​​​​​

          • ZAKOŃCZENIE MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU "Z KULTURĄ MI DO TWARZY"

          • Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022 / 2023 (pkt. 1 – kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro, piękno; pkt. 2 – wspomaganie wychowawczej roli rodziny; pkt. 3 – sięganie do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy; pkt. 4 – doskonalenie kompetencji nauczycieli do pracy z uczniami przybyłymi z Ukrainy; pkt. 7 – wsparcie edukacji informatycznej i medialnej, w szczególności kształtowanie krytycznego podejścia do treści publikowanych w Internecie).

            Cele projektu wynikające z Podstawy Programowej:

            • wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele);
            • wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej;
            • formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób;
            • ukierunkowanie ucznia ku wartościom.

            Cele szczegółowe:

            • promowanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno;
            • rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką;
            • współpraca z placówkami kulturalnymi i środowiskiem lokalnym;
            • wychowanie w duchu wartości, takich jak: dobro, piękno, altruizm, patriotyzm;
            • kształtowanie empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych;
            • kształtowanie poczucia przynależności do kraju, regionu, zapoznanie z ich tradycjami i historią w sposób dostępny dziecku;
            • zapoznanie z normami i zasadami życia społecznego oraz ich przestrzeganie;
            • współpraca z rodzicami, włączanie ich do aktywnych działań na rzecz placówki.

            Projekt w naszej placówce został pomyślnie zakończony, a wszystkie wymagane zadania zostały wykonane. Szkoła otrzymała certyfikat udziału w projekcie.

            Koordynator projektu Karina Kankowska

          • WYJAZD DO ŚWINOUJŚCIA

          • 14 czerwca klasa piąta ze swoją wychowawczynią panią Kariną Kankowską wybrała się na wycieczkę do Świnoujścia. Do miasta można dostać się promem. Po dopłynięciu do brzegu ruszyłyśmy do Parku Zdrojowego. Park Zdrojowy położony jest we wschodniej części miasta. Na jego terenie znajduje się wiele różnorodnych rodzajów drzew, z czego wiele ma ponad 150 lat. Występują też różnorodne krzewy, sprowadzane, podobnie jak drzewa, z różnych części Europy. Pomiędzy bogatą roślinnością przebiegają promieniste alejki, służące długim i zdrowotnym spacerom. W centrum parku znajdują się różne kamienne rzeźby, między innymi słynny Telesfor. Na terenie całego parku znajdują się dwa place zabaw. Po dłuższej zabawie ruszyłyśmy w kierunku promenady. Znajdują się tu liczne kawiarnie i restauracje. Urzekły nas fontanny przy których świetnie się bawiłyśmy, ale też niestety troszkę zmoczyłyśmy. Z promenady zeszłyśmy na przepiękną, szeroką, z mnóstwem muszelek plażę. Nad wodą bardzo wiało mimo to nie zniechęciło nas to do spaceru. Spacerując brzegiem morza dotarłyśmy do najbardziej pocztówkowego miejsca w Świnoujściu. Na końcu Falochronu Zachodniego znajduje się największa atrakcja Świnoujścia – wiatrak Stawa Młyny. Tego miejsca w Świnoujściu nie można ominąć! Spacer po Świnoujściu zakończyłyśmy na Placu Wolności. To fajne miejsce na odpoczynek po całodniowym maszerowaniu. Znajdziemy tu kolorowe, zabytkowe kamienice, pięknie odrestaurowane. Z oddali wylania się wieża XVIII-wiecznego kościoła pw. Chrystusa Króla.

            Do domów wróciłyśmy zmęczone, ale bardzo zadowolone.

          • „Maria Konopnicka i jej twórczość w oczach dziecka”.

          • "Jadą, jadą dzieci drogą… 

            Siostrzyczka i brat, 

            I nadziwić się nie mogą, 

            Jaki piękny świat!"    Maria Konopnicka

             

            Maria Konopnicka była poetką dziecięcej radości i dorosłej troski … W swoich utworach odkrywała przed dziećmi świat wiejskiej przyrody, lasy, w których żyją dzikie zwierzęta. Dzieci, czytając wiersze Marii Konopnickiej mogą spotkać: bociana, jaskółkę, a nawet krasnoludka i poznać piękno otaczającej przyrody.                                         

            Z okazji Dnia Patrona w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny zaadresowany do wszystkich uczniów pod hasłem: „Maria Konopnicka i jej twórczość w oczach dziecka”. 

            Komisja rozstrzygnęła konkurs i podała następujący werdykt:

            I miejsca:

            Julia Osińska – klasa V    oraz Milena Chopcian – klasa VIII

            Wyróżnienia:

            Sylwia Łągiewka- klasa V oraz Anastazja Gajlon – klasa VI

             

            Serdecznie gratulujemy!

          • THE BIG CHALLENGE – KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

          • W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w konkursie z języka angielskiego The Big Challenge. Najlepsze wyniki w swoich kategoriach wiekowych osiągnęli:

            Iwo Sadowski: 292.50 punktów

            Mateusz Urbański: 273.75 punktów

            Gabriela Derlatka 271.25 punktów

            Miłosz Leśniak: 247.50 punktów

            Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali nagrody i dyplomy.

            Zarówno zwycięzcom jak i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

          • WARSZTATY TKACKIE

          • We wtorek 13 czerwca Kamieński Dom Kultury zorganizował w naszej szkole warsztaty tkackie „Ze Splątanych Korzeni”. Uczniowie klas 4-8 poznali podstawy tkactwa, aby później swoją wiedzę wykorzystać w praktyce. Dzięki zaangażowaniu pracowników Kamieńskiego Domu Kultury, zajęcia okazały się bardzo twórcze oraz kreatywne i zainspirowały uczniów do samodzielnych prób wyplatania i tkania.

          • ISKRY NIEPODLEGŁEJ

          • W poniedziałek 12 czerwca uczniowie klas 4-8 mieli okazję obejrzeć ISKRY NIEPODLEGŁEJ, czyli widowisko Biura "Niepodległa" o wybitnych Polkach i Polakach, którzy zmieniali świat. Umieszczono je w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, dzięki czemu może podróżować po Polsce i tym razem zawitała do Kamienia Pomorskiego. Ze względu na kosmiczny design i elementy interaktywne widowisko zachwyciło uczniów naszej szkoły.

          • PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU EMP@TYCZNA KLASA

          • W roku szkolnym 2022/2023 nasza placówka wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym EMP@TYCZNA KLASA. Głównym jego celem było kreowanie u dzieci i młodzieży postaw lojalności, współpracy i pomocy oraz rozwijanie umiejętności odczuwania stanów emocjonalnych innych osób i reagowania na dany sposób zachowania. W ramach realizacji Projektu wykonywaliśmy comiesięczne zadania – misje, które dokumentowaliśmy w formie zdjęć, filmów i sprawozdań. Wzięliśmy też udział w Ogólnopolskim Konkursie Grafiki 3D "Projektuj z Empatią". Za zaangażowanie w naszą pracę otrzymaliśmy podziękowanie oraz certyfikat uczestnictwa od organizatorów.

             

            Julita Kapłon – szkolny koordynator projektu

          • BIWAK INTEGRACYJNY W MIĘDZYZDROJACH

          • W dniach 31.05-02.06.2023 uczniowie klas 8 z SP Wrzosowo  i SP nr 2w Kamieniu Pomorskim uczestniczyli w biwaku integracyjnym w Międzyzdrojach. W czasie pobytu dzieci miały możliwość pełnego wypoczynku, zabawy i obcowania z  otaczającą przyrodą. Uczestnicy mieli okazje wspólnie przygotowywać pyszne śniadania i kolacje, zwiedzić miejscowość nadmorską oraz kosztować pyszne obiady serwowane przez lokalne restauracje, a popołudniową porą uczestniczyć w grillu, ognisku, zajęciach sportowych, grach i zabawach stolikowych oraz korzystać z basenu. Wieczorem biwakowicze urządzali pogawędki w domkach i śpiewali wspólnie piosenki. Wycieczka była bardzo udana, ale najbardziej podobały się zabawy integracyjne. Wszyscy wrócili z uśmiechem na twarzy, wypoczęci i szczęśliwi z nową energią, i naładowanymi bateriami.

          • DZIEŃ DZIECKA

          • Pierwszy czerwca to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. Nie mogło być inaczej w naszej szkole. Sołtys Wrzosowa oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wrzosowo zorganizowali dla wszystkich uczniów niezapomniany, wesoły dzień.

            Wszyscy udaliśmy się na boisko, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji. Wspólna zabawa była znakomitą odskocznią od szkolnych obowiązków. Zawody sportowe, zabawa przy muzyce, malowanie twarzy, włosów, kiełbaska z grilla, przepyszne soczki, słodycze oraz lody - to wszystko czekało na dzieci podczas ich święta.

                        Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wyjątkowego dnia. Na buziach wszystkich cały dzień gościł uśmiech. Dzieciom życzymy, aby radość w życiu zawsze i wszędzie im towarzyszyła.

          • KOCHANI ÓSMOKLASIŚCI!

          • Wielkimi krokami zbliża się niezwykle ważne dla Was wydarzenie – egzamin ósmoklasisty. Ciężko pracowaliście, aby jak najlepiej przygotować się do pierwszego w swoim życiu egzaminu.

            Wierzymy, że wspaniale zdacie ten test.

            Niech spełnią się Wasze oczekiwania i każdy z Was dostanie się do nowej wymarzonej szkoły, a życiowe plany i zamierzenia niech wszystkie się zrealizują.

             

            Widzimy się o 8.15….wyspani, zrelaksowani i pozytywnie nastawieni 🙂

             

            Trzymamy za Was kciuki…

            POWODZENIA 🙂

          • NIEZWYKŁA LEKCJA W MUZEUM HISTORII ZIEMI KAMIEŃSKIEJ I WIZYTA W KRĘGIELNI

          • W poniedziałek 22 maja uczniowie klasy 6 i 7 mieli przyjemność odwiedzić nasze lokalne muzeum znajdujące się w Kamieniu Pomorskim, po którym oprowadzili ich p. Anna Rogacka oraz p. Tobiasz Gieroń. Zwiedziliśmy miejsce szczególnie ważne dla rozwoju fizyki na świecie, czyli Dwór Ewalda von Kleista, gdzie dowiedzieliśmy się o życiu i odkryciach naukowca, który to w 1745 roku wynalazł butelkę ledejską określaną mianem pierwszego kondensatora. W muzeum uczniowie utrwalili swoją wiedzę z fizyki - brali udział w ciekawych doświadczeniach oraz historii – oglądali eksponaty i wystawy przedstawiające Kamień Pomorski sprzed lat. Kolejnym punktem wycieczki była kręgielnia, gdzie świetnie się bawiliśmy. Współzawodnictwo na torze w rzucaniu ciężkimi kulami okazało się doskonałą zabawą – była to fantastyczna rozrywka i niesamowita frajda. Pogoda sprzyjała, więc na zakończenie dnia udaliśmy się do kawiarni na lody.

          • ŻYWA LEKCJA HISTORII

          • 18 maja do świetlicy naszej szkoły Grupa Artystyczna „Rekonstrukto” zaprosiła uczniów na spektakl historyczny pt. „Życie i kultura w średniowieczu”. Artyści zaprezentowali obyczaje i kulturę odległej epoki. Zademonstrowali także ówczesny ekwipunek i uzbrojenie rycerskie. Uczniowie przenieśli się w odległe średniowieczne czasy. Stali się świadkami pojedynku rycerskiego. Poznali również dużą kolekcję broni, którą mogli dotknąć, ocenić ciężar, wygląd i zastosowanie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dyby – dawne narzędzie tortur, służące do wymierzania kary. Ta żywa lekcja historii bardzo zainteresowała wszystkich uczniów i na długo pozostanie w ich pamięci.

          • ŚWIĘTA MAJOWE

          • W czwartek 27.04.2023r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 1, 2, 3 maja – tj. świąt związanych z historią naszej Ojczyzny. Maj jest szczególnym miesiącem w historii Polski. W pierwszych trzech dniach tego miesiąca obchodzone są w Polsce trzy ważne święta: Święto Pracy (1 maja), Święto Flagi (2 maja) oraz Święto Konstytucji 3 Maja.

                     Po odśpiewaniu hymnu państwowego zatopiliśmy się więc w historii. Oprócz przypomnienia genezy i historii zbliżających się świąt oraz refleksji nad naszą krwawą i smutną przeszłością, nie zabrakło przypomnienia chwil wyniosłych i radości, którą najlepiej wyrażały śpiewane pieśni patriotyczne.

            PAMIĘTAJMY, ŻE NARÓD, KTÓRY ZAPOMINA O HISTORII WŁASNEJ OJCZYZNY TRACI SWOJĄ TOŻSAMOŚĆ I SKAZANY JEST NA ZAGŁADĘ: PATRIOTĄ - POLAKIEM SIĘ JEST, A NIE BYWA…

          • SPOTKANIE Z PSYCHODIETETYKIEM

          • W czwartek 20 kwietnia gościliśmy w naszej szkole panią Lenę Leśniak specjalistę psychodietetyka.

            Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie się i zdrowy styl życia. Zdrowe nawyki żywieniowe i uprawianie sportu pozwolą cieszyć się zdrowiem oraz piękną i zgrabną sylwetką. Ciekawa prelekcja połączona była z prezentacja multimedialną na temat prawidłowego odżywiania się. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak wygląda dobrze skomponowany pierwszy posiłek, którym jest śniadanie oraz jak ważna rolę odgrywają warzywa i owoce. Dzieci uzyskały informacje co powinny zabierać do szkoły na drugie śniadanie i jakich produktów powinny unikać.

            Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze.

          • ""PSZCZOŁY - NASI MALI PRZYJACIELE"

          • 17 kwietnia w naszą szkołę odwiedziła pani z pasieki IMAGO. Spotkanie miało na celu zorganizowanie ciekawych warsztatów na temat życia pszczół i produkcji miodu.

            Nasza gościni okazała się wielką miłośniczką pszczół. Rekwizyty, które przywiozła ze sobą sprawiły, że wszyscy mogliśmy poczuć klimat prawdziwej pasieki. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, czym zajmuje się osoba wykonująca zawód pszczelarza, jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego świata i w jaki sposób powstaje miód. Dużą atrakcją był pokaz żywych okazów owadów – królowej i robotnic, przywiezionych w szklanym ulu. Co prawda, nie udało nam się znaleźć królowej, ale spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające. Poszerzyliśmy sobie nasz zasób nazewnictwa przyrządów, które stosuje pszczelarz oraz poznaliśmy dokładniej proces produkcji miodu. Na zakończenie warsztatów uczniowie wykonali świeczkę z plastra wosku pszczelego i każdy otrzymał dyplom młodego pszczelarza.