14 października to dzień, w którym nauczyciele i pracownicy szkoły mają swoje święto. Nie zapomnieli o tym uczniowie i w podzięce za codzienny trud pedagogów przygotowali zabawny występ. Uczniowie w krzywym zwierciadle ukazali szkolne „ziółka”, z którymi muszą borykać się nauczyciele. Samorząd Uczniowski w imieniu całej społeczności szkolnej życzył wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły: entuzjazmu w przekazywaniu wiedzy, zrozumienia w oczach uczniów oraz satysfakcji w odkrywaniu nowych obszarów codziennej pracy Nauczyciela.
Nauczyciele, obdarzeni poczuciem humoru bawili się wybornie, a świadczyły o tym rozlegające się salwy śmiechu. Uroczystość podsumowała pani Dyrektor Aneta Sikora, która wręczyła nauczycielom Nagrody Dyrektora Szkoły oraz z dużą dozą humoru skomentowała kabaretowe zmagania uczniów. Dziękując opiekunom Samorządu Uczniowskiego oraz młodzieży za przygotowanie uroczystości życzyła wszystkim nauczycielom przede wszystkim cierpliwości i dobrych pomysłów na ciekawy sposób przekazywania uczniom wiedzy.
Dzień Edukacji Narodowej
INNOWACJA PEDAGOGICZNA "JAK RYBY W WODZIE"
Pływanie to aktywność, którą polecić można każdemu dziecku. Dla dzieci z klasy drugiej są to zajęcia adaptacji do środowiska wodnego z elementami nauki pływania. Zajęcia na pływalni stają się dla nich doskonałą zabawą, ponieważ ułatwiają im relaks fizyczny jak i psychiczny. Wczesne oswajanie z wodą sprawia, że lepiej się rozwijają, są zdrowsze i bardziej sprawne. Ćwiczenia w wodzie pobudzają rozwój ich mięśni. Dzieci, które uczęszczają na zajęcia nauki pływania mają lepiej rozwinięte mięśnie oddechowe, lepszy apetyt, zdrowe serce i prosty kręgosłup. Często stają się bardziej odważne i z większą pewnością siebie podchodzą do nowych, nieznanych sytuacji.
Ogólna koncepcja innowacji
Programem innowacji objęci są uczniowie klasy drugiej.
Liczebność grupy 6 osób.
Struktura godzinowa: 2 godziny zegarowe w miesiącu.
Zajęcia prowadzone będą na basenie Maximus SPA Hotel w Dziwnówku.
Zaszczepienie w dzieciach chęci do uprawiania sportu.
Zaszczepienie u dzieci nawyku zdrowego trybu życia.
Poprawa sprawności fizycznej.
Ukształtowanie odpowiednich zachowań w wodzie.
Walka z nadwagą.
Profilaktyka i korekta wad postawy.
Kształtowanie charakteru poprzez sport.
Dobra zabawa.
Elementy nauki pływania.
Cele ogólne innowacji
- Popularyzacja pływania jako formy spędzania wolnego czasu.
- Profilaktyka wad postawy.
- Zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa w wodzie i nad wodą.
- Wszechstronny rozwój psychofizyczny dziecka.
- Wszechstronny rozwój sprawności kondycyjnej.
- Wpajanie prawidłowych nawyków higienicznych i prozdrowotnych.
- Oswajanie z wodą i ćwiczenia wypornościowe.
- Elementy nauki pływania.
- Kształtowanie postaw ucznia.
Cele szczegółowe innowacji
W zakresie umiejętności – wyposażenie ucznia w umiejętność:
- opanowania podstawowych czynności ruchowych w środowisku wodnym,
- zanurzanie głowy do wody,
- otwieranie oczu pod wodą,
- wykonywanie leżenia na piersiach i grzbiecie,
- koordynacja (ręka – ręka, noga – noga, ręka – noga).
W zakresie wiadomości – zapoznanie ucznia z :
- regulaminem basenu,
- zasadami BHP obowiązującymi podczas zajęć na basenie,
- zasadami bezpieczeństwa w wodzie i nad wodą,
- prawidłowymi nawykami higienicznymi,
- zagrożeniami na kąpieliskach i sposobami ich zapobiegania.
W zakresie postaw społecznych:
- wyrabianie i rozwijanie społecznych zachowań,
- samodzielności,
- odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych,
- współdziałania w grupie, tolerancji, niezależności, sumienności, zdyscyplinowania, systematyczności, poszanowania mienia społecznego.
W zakresie zdolności motorycznych:
- wytrzymałość: pływanie dystansowe (ze sprzętem do pływania),
- gibkość: staw barkowy,
- siła: praca nóg i ramion,
- koordynacja: kraul na grzbiecie.
Akcent wychowawczy :
- kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie,
- kształtowanie umiejętności współpracy z nauczycielem,
- kształtowanie postaw wobec uczniów mniej sprawnych,
- samodzielność w wykonywaniu ćwiczeń.
Cele rewalidacyjne
- poprawa wydolności ogólnej dzieci poprzez aktywację układu krążeniowooddechowego,
- hartowanie organizmu,
- wzmocnienie mięśni posturalnych ciała,
- poprawa koordynacji nerwowomięśniowej, doskonalenie koordynacji ruchów,
- poprawa funkcji hemodynamicznych ustroju. Ćwiczenia w środowisku wodnym angażują w dużym stopniu układ krążenia zwiększając jego sprawność,
- korygowanie wad postawy.
Cele terapeutyczne
- stanowią profilaktykę wad postawy tj. skrzywień kręgosłupa, zapobiegają wadą kończyn dolnych,
- zapobiegają otyłości,
- dla niektórych dzieci pływanie jest formą znakomitej rehabilitacji (pomaga im uwolnić się od napięć mięśniowych).
Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!
"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" pod tym hasłem w dniu 20 września 2019 roku uczniowie naszej szkoły zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”.
Wszyscy uczniowie, przedszkolaki wraz z nauczycielami pozytywnie zmotywowani szczytnym celem, wyruszyli w teren i sprzątali naszą miejscowość Wrzosowo. Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że należy dbać o środowisko, o czystość otoczenia oraz o tym jakie mogą być negatywne skutki śmiecenia dla naszej przyszłości. Na koniec po pracowitej akcji czekało na uczniów i nauczycieli ognisko i pieczenie kiełbasek. „Sprzątanie świata –Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska.
Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy
15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Brzmi to banalnie, zabawnie a może nawet niedorzecznie. Jednak dzień ten związany jest z kreatywnością i odkrywaniem talentów, które drzemią w każdym z nas. Świętować go możemy na różne sposoby, a kropka to tylko początek – mała inspiracja. Wszystko zaczęło się w 2003 r, od książki amerykańskiego pisarza i ilustratora Petera H. Reynoldsa pod tytułem "The Dot”. W naszej szkole Dzień Kropki obchodziła klasa 2. Dzieci obejrzały krótki film animowany o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie. Wszystkie zadania tego dnia nawiązywały do kropki. Tak więc szukaliśmy zdań ukryrych w kropkach, liczyliśmy kropki, wymyślaliśmy różne miejsca w kropki, rośliny, zwierzęta, uruchamialiśmy swoją wyobraźnię. Na koniec wykonywaliśmy kropkowane prace plastyczne. Nie obyło się oczywiście bez słodkich kropeczek ;)
To był wspaniały i niezapomniany dzień!
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września 2019 roku (poniedziałek) w świetlicy szkolnej. Msza święta w kościele we Wrzosowie o godzinie 8.00.
JAK RYBY W WODZIE
28 maja uczniowie klasy I pod opieką pani Kariny Kankowskiej wybrali się na basen do Dziwnówka. Było to pierwsze wyjście na basen, dlatego też przed wyjściem uczniowie zostali zapoznani z zasadami korzystania z basenu, regulaminem kąpieli, aby bezpiecznie i miło wykorzystać ten czas. Wyjście miało charakter integracyjny i było prezentem z okazji Dnia Dziecka. Na basenie uczestnicy wycieczki mieli do dyspozycji jacuzzi i basen z biczami wodnymi. W zabawach aktywny udział brała również wychowawczyni, bacznym okiem obserwując dzieci i zapewniając im bezpieczeństwo. Nad bezpieczeństwem czuwali także ratownicy, którzy spotkanie rozpoczęli od przypomnienia regulaminu korzystania z pływalni.
Z wycieczki wszyscy wrócili w radosnych nastrojach, jednogłośnie stwierdzając, że było świetnie i chcą na basen chodzić częściej.
WYCIECZKA
W dniach 23-24 maja udaliśmy się na wycieczkę do Trójmiasta i Malborka. Pierwszego dnia byliśmy w Gdyni, gdzie mogliśmy podziwiać ogromny jacht wycieczkowy, słynny żaglowiec Dar Pomorza i cumujący po zakończonym Rejsie Niepodległości dookoła świata Dar Młodzieży oraz okręt ORP „Błyskawica”. Następnie zwiedzaliśmy piękny Gdańsk.
Drugiego dnia odwiedziliśmy Westerplatte, które jest symbolem wybuchu II wojny światowej. Później udaliśmy się i „zdobyliśmy” siedzibę wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego czyli zamek w Malborku. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni późnym wieczorem wróciliśmy do domu.
„Śmieszne kanapki” – zachęta na drugie śniadanie
Niestety drugie śniadanie to posiłek często niedoceniany. Ileż to razy zdarzało się, każdemu z nas kupić batonika lub chipsy? Pewnie niejednokrotnie. A nasze dzieci? Tak, rodzice dbają, żeby miały przygotowane do szkoły drugie śniadanie, ale ile razy są to kanapki z serem lub wędliną? Jemy oczami, a ładny i kolorowy posiłek zachęca, by go skonsumować.
Dlatego też uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią postanowili powiedzieć stop tej nudzie. W ramach akcji „Trzymaj formę” przygotowali śmieszne kanapki, które mogą być alternatywą dla codziennego śniadania i inspiracją dla innych do robienia takich właśnie kanapek. Oto efekty naszej pracy.
Sprawozdanie finansowe za rok 2018
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie informuje, że sprawozdanie finansowe za rok 2018 znajduje się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskim.
UWAGA
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie informuje, że z dniem 27 kwietnia 2019 roku strajk został zawieszony do odwołania.
W związku z powyższym zajęcia dydaktyczno-wychowawcze będą wznowione z dniem 6 maja 2019 roku.
Dyrektor Szkoły
OGŁOSZENIE
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie, informuje o zawieszeniu zajęć dydaktycznych w szkole na czas oznaczony: od 8 kwietnia 2019 roku, do czasu zakończenia udziału nauczycieli w strajku, zorganizowanym zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 23 maja 1991 roku o rozwiązywaniu sporów zbiorowych (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 174).
W związku z tym zmieniona zostanie organizacja pracy szkoły. Uczniom, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, szkoła zorganizuje w miarę możliwości zajęcia opiekuńcze w godzinach zgodnych z tygodniowym planem zajęć. Jednocześnie przypominamy, że dni egzaminu klas ósmych, tj. 15,16,17 kwietnia 2019r. ustalone były na początku roku szkolnego jako dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych, zatwierdzone przez radę pedagogiczną, radę rodziców.
Dyrektor szkoły
Aneta Sikora
RAZEM DLA AUTYZMU
Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski.
Autyzm to zaburzenie rozwoju dziecka czyli nieprawidłowe funkcjonowanie we wszystkich obszarach rozwoju. Diagnozowany jest już we wczesnym dzieciństwie i trwa przez całe życie.
Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu klasa I włożyła ubrania w kolorze niebieskim. Wychowawca, pani Karina Kankowska przeprowadziła zajęcia, których celem było szerzenie wiedzy o autyzmie. Uczniowie wysłuchali opowiadania z serii Bajki bez barier pt. „Czarodziejka”, obejrzeli krótki film, a następnie wykonywali zadania, które w przystępny sposób pokazały jak mogą funkcjonować osoby dotknięte autyzmem.
Wszystkie podjęte działania miały na celu podnoszenie świadomości uczniów na temat autyzmu, zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem. Sądząc po zachowaniu uczniów- działania przyniosły skutek.
WYJAZD DO KINA
30.03.2019 r. klasa I wraz z wychowawcą i rodzicami pojechała do kina w Szczecinie na film „Dumbo”. Punktualnie o godzinie 8.00 spotkaliśmy się na dworcu PKP w Kamieniu Pomorskim. Pogoda dopisała, na nasze zamówienie świeciło słońce i było ciepło. Po przyjeździe do Szczecina, tramwajem pojechaliśmy do Multikina w Centrum Handlowym Galaxy. Dla niektórych było to nowe doświadczenie i sprawiło nam wiele radości. Po obejrzeniu pięknego filmu udaliśmy się do McDonaldsa na posiłek, a później na lody. Tą samą trasą, czyli tramwajem i pociągiem, o godzinie 17 wróciliśmy do Kamienia. Wyjazd był bardzo udany i z całą pewnością nie był to nasz ostatni wyjazd.
NIE DO PARY... :)
Dzień Kolorowej Skarpetki to inaczej Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Obchodzony jest dokładnie 21 marca. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia – osoby z tą chorobą w 21 parze chromosomów mają trzy chromosomy zamiast dwóch. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi.
Również w naszej szkole, czwartek 21 marca wychowawczyni klasy I Karina Kankowska, podnosiła świadomość dzieci na temat Zespołu Downa. Uczniowie klas I-III oraz nauczyciele przyszli w tym dniu w kolorowych skarpetkach nie do pary, symbolizujących niedopasowane chromosomy. Zabawowy akcent – dwie różne skarpetki – dostarczył dzieciom nie tylko wiele radości, ale i poszerzył ich wiedzę. Ten dzień zdecydowanie przełamywał stereotypy i pomógł nam oswajać się z odmiennością.
Zdobycie Wrzosowa
15 marca 2019r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej we Wrzosowie pamiętali o ważnej dla tego miejsca dacie i uczcili 74. Rocznicę Zdobycia Wrzosowa uroczystym apelem, przygotowanym przez starszych kolegów z klas V – VIII. Druga część uroczystości odbyła się pod pomnikiem, gdzie dzieci wraz z nauczycielami złożyły własnoręcznie wykonany wieniec z biało – czerwonych goździków. Zapaliły także znicze i minutą ciszy uczciły pamięć żołnierzy, którzy oddali za swoją Ojczyznę, to co najcenniejsze – „życie”. Wspomnienie tych wydarzeń, co roku dostarcza młodym i starszym mieszkańcom Wrzosowa i okolic cennych wskazówek związanych z historią swojej miejscowości, a także uczy patriotycznej postawy oraz miłości i szacunku do swojego rodzimego kraju. Uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć po raz kolejny historyczne pojazdy, którymi przyjechali uczestnicy IX Rajdu Zaślubin oraz wspólnie spędzić czas, śpiewając pieśni patriotyczne przy ognisku.
OKO KALEJDOSKOPU
Partnerzy programu
Nasza szkoła została partnerem VI Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.
W ramach partnerstwa uczniowie klasy trzeciej zapoznali się ze sztuką tworzenia filmów animowanych metodą poklatkową. Jest to żmudna i czasochłonna praca, która wymaga dużego zaangażowania i wytrwałości ze strony młodych twórców. Na efekty ich pracy przyjdzie nam jeszcze poczekać, wiadomo, że będzie to niespodzianka związana z patronką naszej szkoły.
Trzymajcie kciuki, ponieważ wszystkie filmy wezmą udział w konkursie ogólnopolskim. W dniach 1-2 kwietnia odbędzie się prezentacja nadesłanych filmów w Poznaniu, a 5 kwietnia zostanie ogłoszony werdykt jury, wręczenie nagród i seans filmów laureatów. Zatem wysłany przez nas film trafi do szerokiego grona widzów.
Osoby zainteresowane obejrzeniem efektów pracy naszych uczniów (jak również tych z innych szkół) będą mieli możliwość obejrzenia filmów w maju. O dokładnym terminie i godzinie zostaniecie jeszcze poinformowani.
Kobiety wyklęte
Dnia 01 marca w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie uczcili pamięć żołnierzy podziemia niepodległościowego po 1944 roku - „Żołnierzy Wyklętych”.
Podczas tegorocznego apelu szczególnie przybliżone zostały postaci kobiet „wyklętych”: Danuty Siedzikówny „Inki” - sanitariuszki, Elżbiety Zawackiej „ZO” – drugiej w historii Wojska Polskiego kobiety generała brygady i Anny Smoleńskiej – twórczyni znaku Polski Walczącej, które swoimi heroicznymi postawami walczyły o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.
Mamy nadzieję, że ta trudna historia ludzi „Niezłomnych” i „Wyklętych”, walczących
w powojennym podziemiu o wolną Polskę na długo zostanie w naszej pamięci.
LEKCJA HISTORII INACZEJ...
27 lutego 2019r. do naszej szkoły przyjechali przedstawiciele Grupy Artystycznej Rekonstrukto i zaprezentowali pokaz historyczny pt. „Ku niepodległej”. Panowie w żołnierskich strojach przedstawili uczniom wesołą lekcję historii upamiętniającą dążenia Polaków do niepodległości, stroje z epoki, ekwipunek i uzbrojenie oraz kulturę i sztukę patriotyczną. W barwny i wesoły sposób, z udziałem naszych uczniów opowiedzieli o powstaniu narodowym, o sytuacji pod zaborami oraz o roli marszałka Józefa Piłsudskiego i legionów. Po zakończonej lekcji wszyscy mieli możliwość obejrzenia z bliska kolekcji replik broni używanej przez powstańców i w I wojnie światowej. Dzięki pokazowi uczniowie na pewno zapamiętają wiele istotnych informacji związanych z historią.
Niech żyje bal!!
Jak co roku, w ostatni piątek przed feriami zimowymi w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy. Wzięli w nim udział uczennice i uczniowie klasy 0, I i III. Miło witaliśmy również gości z klas starszych. Dzieci wystrojone w barwne stroje księżniczek, myszek, kotów, wojowników Ninja, czarodziejów i innych popularnych postaci, wesoło bawiły się w rytmie najgorętszych przebojów. Ujawniły się liczne talenty taneczne. Zabawa była wspaniała. Królową Balu została Lenka z zerówki a królem Aleksander z klasy III, którzy tańcowali. Dzieci nie mogą doczekać się następnej takiej zabawy.
Dzień Życzliwości
21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości. Życzliwość powinna towarzyszyć nam na co dzień, jednak w dzisiejszych czasach często zapomina się o tym, jak przyjemnie jest doświadczać życzliwości ze strony innych i samemu być życzliwym.
Uczniowie naszej szkoły wypełnili ten dzień aktami życzliwości w różnej postaci. Stworzyli drzewo życzliwości, które wypełnili miłymi słowami. Pracownicy szkoły otrzymali okolicznościowe kartki. Każdy mógł upamiętnić ten dzień na zdjęciu wykonanym przy użyciu specjalnej planszy „Szczęśliwi życzliwi”. Zdjęcia zostały zamieszczone w galerii. Uczniom dopisywał dobry humor na tyle, że otrzymane słodkości były jedynie miłym dodatkiem. Ważniejsza była moc słów i uścisków.
Codzienność jest piękniejsza, kiedy jesteśmy dla siebie życzliwi.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie